<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·     Bardzo proszę o wpisywanie się na listę do Odmawiania Nieustającego Różańca 9 -go dnia każdego miesiąca. jeszcze wolne po pół godziny.

 

·      Na stoliku pod chórem, a także w kruchcie obok czasopism katolickich jest żel i płyn do dezynfekcji rąk. Zachęcam do korzystania z tych środków profilaktycznych przed i po wyjściu z kościoła.  Ja również jako proboszczcelebrans mam przy ołtarzu zarówno żel, jak i płyn do kilkukrotnej dezynfekcji dłoni podczas sprawowania Eucharystii. Zapraszam bardzo serdecznie i gorąco rodziny naszej wspólnoty parafialnej, nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzież do powrotu już  i osobistej modlitewnej obecności w świątyni.  Modlimy się codziennie o wygaśnięcie epidemii koronawirusa, aby Bóg oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo i obdarzył łaską zdrowia , pokoju i nadziei,  a także o dobre urodzaje  i  oddalenie klęski suszy.

 

·     Od dzisiejszej niedzieli tj. 17 maja 2020 roku według nowego Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, w kościołach naszej Ojczyzny może na modlitwie przebywać 1 osoba na 10 m2.  W związku z tym w naszej świątyni mogą modlić się w jednym czasie 72 osoby.  Komunia święta jest udzielana zarówno tradycyjnie do ust, jak również na rękę. W tym drugim przypadku należy spożyć Ciało Chrystusa z dłoni w obecności kapłana.

 

·     Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o urodzaje, a także za kraje głodujące.

 

·     Jutro 18 maja obchodzimy uroczyście 100 – rocznicę urodzin Papieża Polaka - Świętego Jana Pawła II. Transmisja Mszy świętej o godz.12.00 w Telewizji Polskiej TVP 1, a także różne koncerty.  Zachęcam do godnego przeżywania tego wielkiego dnia.   Msza święta o godz.17.00.

 

·     W środę obchodzimy wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera

 

·     W piątek 22 maja przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.

 

·     Serdecznie zapraszam codziennie na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz.16.40, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami. W soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a  w niedziele śpiewana o godz.8.50 i 10.50.

 

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz  żywe kwiaty, następującym rodzinom : Danucie Grabowskiej, Monice Mazur i Irenie Pytel.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 23 maja o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące  rodziny :  Jolanta Jackowska, Jadwiga Książek i Monika Karbownik.

 

·     Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     W dzisiejszą niedzielę ryczałt z tacy - 250 zł, jest przeznaczony na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie, a ewentualna  pozostała kwota na utrzymanie kościoła i funkcjonowanie naszej Parafii.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Na prośbę rodziny zmarłego ś+p Czesława Miecznikowskiego, podaję informację o sprzedaży domu wraz z działką  o powierzchni 0,97 ha, Kiwity nr 8.   Kontakt Pani Jadwiga Kanclerz tel. nr 668 – 512 – 874.

 

·     W przyszłą niedzielę 24 maja ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na ubezpieczenie kwartalne naszego kościoła, domu parafialnego i budynków gospodarczych.

 

·     Pragnę poinformować, iż w porozumieniu z Panią Katechetką i rodzicami ustalono w naszej Parafii nową datę przyjęcia pierwszej Komunii Świętej na 20 września o godz.11.00  oraz   13 września 2020 roku o godz.11.00 - Rocznica I Komunii Świętej.

 

·     Uwaga !  Już od kilku miesięcy jest otwarta metalowa furtka od bramy wschodniej ( od sklepu ) dla osób starszych i tych, którym ciężko jest chodzić dookoła kościoła przez bramę zachodnią, od parkingów.

 

·     Serdeczne Bóg zapłać - Pani Helenie Augustyniak za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.

 

·     W ubiegłym miesiącu w celu utwardzenia terenu przy budynkach gospodarczych, po likwidacji metalowych i betonowych ramp, które służyły kiedyś do skupu bydła, zamówiłem 36 ton kamienia tłucznia o średnicy 35mm po 70 złotych za tonę , a także 18 ton drobnego kamienia płukanego o średnicy 18-25 mm, dla poprawy drogi dojazdowej od strony kościoła do plebanii po 40 . za tonę. Łączna kwota do zapłaty to 3240 .

 

·     Pozdrawiam w tym tygodniu wszystkich solenizantów i jubilatów, życząc Im i wszystkim rodzinom naszej Parafii, obfitości łask Bożych i opieki świętych patronów.  Błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże !

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>