<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXIX  Niedziela Zwykła 18 października 2020 roku - Niedziela Misyjna. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W ubiegłą niedzielę 11 października przeżywaliśmy XX Dzień Papieski, pod hasłem ; ,, Totus Tuus ”.  Po Mszach świętych odbyła się zbiórka do puszek na Fundusz stypendialny Fundacji ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia ”,  w czasie której zebraliśmy 187 złotych.  Bóg zapłać !

 

·    Jutro w poniedziałek 19 października  obchodzimy wspomnienie świętego Pawła od Krzyża, prezbitera  oraz błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapłana  i męczennika.

 

·    We wtorek 20 października będziemy przeżywać wspomnienie świętego Jana Kantego, prezbitera.

 

·    W środę 21 października przypada wspomnienie błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.

 

·    W czwartek 22 października obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II , Papieża Polaka.

 

·    W piątek 23 października przeżywać będziemy wspomnienie świętego Jana Kapistrana, prezbitera oraz  św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

 

·    W sobotę 24 października przypada wspomnienie świętego Antoniego Marii Clareta, biskupa.

 

·     Zwyczajem lat poprzednich w październiku trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00, natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki Różaniec prowadziły dzieci z klasy O – I  ;  we wtorki II i  III ;  w środy IV ;  w czwartki V i VI  ;  w piątki VII i VIII  oraz młodzież ze Szkół średnich i pracująca , zaś  w soboty Wspólnota Żywego Różańca.  Kandydaci do bierzmowania, a także dzieci z klasy III, po modlitwie różańcowej, zgłaszają się z dzienniczkiem do podpisu.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym  rodzinom : Danucie i Julianowi Kuriata.  Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 24 pździernika o godz.10.40,  o nasz kościół zadbały rodziny : Dariusz Kiłyk, Krystyna Błażewicz, Krystyna Kiłyk  i  Artur Błażewicz.

 

·    W przyszłą niedzielę 25 października  zapraszam na spotkanie w kościele - Duszpasterską Radę Parafialną po Mszy świętej, o godz.9.00,  natomiast po Mszy świętej o godz.11.00 odbędzie się spotkanie dzieci klasy III z rodzicami.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego, łącznie 350 m 2.   Do spłacenia pozostała jeszcze kwota  18.500 złotych, od każdej rodziny.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Wizytacja wraz z bierzmowaniem w naszej Parafii, wyznaczona została na niedzielę 22 listopada 2020 roku -  w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Bardzo proszę kandydatów, aby uczęszczali nadal na Msze święte niedzielne, z dzienniczkami do podpisu.  Zapraszam dziś  w niedzielę 18.X, po Mszy świętej o godz.9.00, kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie formacyjno-organizacyjne.

 

·    W dzisiejszą niedzielę misyjną 18 października, ofiary składane na tacę , są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.  To także  Święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników Służby Zdrowia i Lecznictwa.   Pamiętajmy o Nich w swoich modlitwach.

 

·    UWAGA !  Od ubiegłej niedzieli są już wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich kartka A5 - nowy wzór z logo naszej Parafii na WYPOMINKI, które będą czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.16.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragnę poinformować Szanownych Parafian, iż w tym roku z racji wykonanych nowych alejek na Cmentarzu parafialnym, w celu zredukowania zadłużenia, ofiary jakie zostaną złożone na Wypominki, zostaną przeznaczone na ten właśnie cel. Bóg zapłać !   Można dopisać, o której godzinie w niedzielę mają być czytane Zaduszki lub w jakie dni tygodnia np. godz.9.00 lub 11.00, a także wtorki i piątki ( nie jest to obowiązkowe lecz dowolne według uznania ). WYPOMINKI, można również przesłać przez internet drogą  e-mailową.

 

·    Przypominam, iż w tym tygodniu nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.  Tak więc z soboty na niedzielę 24/25 października, cofamy wskazówki zegarów z godz. 3.00  na  2.00  i śpimy  o godzinę dłużej.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>