<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020  roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·      Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego  i rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia, który przypomina nam, że miłość Boga jest większa od naszego grzechu.  Bóg jest naszym ratunkiem i wybawieniem. Dziękujmy Bogu za Jego miłosierdzie, które uzdalnia nas do tego, aby żyć miłosierdziem dla bliźniego. Jezu Miłosierny prosimy Cię wspieraj i błogosław nasze rodziny.

 

·     Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego, to także patronalne święto Caritas.  Ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, są przeznaczone na dzieła charytatywne realizowane przez Caritas Polska.  Bóg zapłać !

 

·     DRODZY  PARAFIANIE ! – od jutra, czyli od poniedziałku 20 kwietnia 2020 roku, zostaje zniesione ograniczenie liczby wiernych w kościołach do 5 osób, nie wliczając celebransa, organisty, zespół śpiewaczy, ministrantów i lektorów.  Nowe Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia określa liczbę wiernych w świątyniach 1 osobę na 15 m2.  Nasz kościół parafialny według danych z Urzędu Ochrony Zabytków i Kurii Archidiecezji Warmińskiej, ma powierzchnię 600 m2, czyli może uczestniczyć we Mszy świętej jednocześnie 40 osób.  W kościele mamy 80 ławek.  Można siadać w co drugiej ławce i zachować odstęp około 2 metrów od siebie i w ten sposób spełnimy wymogi bezpieczeństwa przed zagrożeniem epidemicznym.  Modlimy się codziennie w intencji osób chorych, zmarłych i o wygaśnięcie tej pandemii, a także za służby medyczne, sanitarne i mundurowe, o potrzebne siły i zdrowie w niesieniu pomocy potrzebującym.

 

·     Dziś łączymy się duchowo z naszymi braćmi obrządku wschodniego, którzy świętują Zmartwychwstanie Pańskie.

 

·     Dziś także przypada XV rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Benedykta XVI.   ( 19.04.2005 r. - 28.02.2013 r. ).

 

·     W czwartek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.

 

·     W sobotę 25 kwietnia przypada Święto świętego Marka Ewangelisty.

 

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę w miejsce kwiatów, na nowy paschał do naszej świątyni, następującym rodzinom : Annie Skarul, Celestynie Niedźwieckiej i Teresie Jakubowskiej.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godz,10.40, o nasz kościół, zadbały następujące rodziny: Monika Białucha,  Dorota Bekeszczuk  oraz  Agata i Halina Jakubowskie.

 

·     Jest nowy podwójny numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.  Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·      Pragnę podziękować rodzinom z naszej wspólnoty parafialnej, za Ich własną inicjatywę, wspomożenia naszej Parafii, wpłacając w ubiegłym tygodniu dowolne ofiary, na konto parafialne, z racji ograniczenia liczby osób w kościele ( numer konta parafialnego jest podany na naszej stronie internetowej ).  Jest to dojrzała i solidarna reakcja na brak możliwości złożenia ofiary na tacę, która jest głównym i jedynym źródłem utrzymania i funkcjonowania Kościoła i Parafii. Jest to wyrozumiałe i uczciwe wypełnianie V Przykazania kościelnego, mianowicie ,, troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła ” .
Są też osoby, które osobiście i telefonicznie zapewniają mnie, iż będą składać hojniejsze ofiary, zarówno na tacę, jak i na niedzielną intencję Mszy świętej,  jak zostaną odwołane obostrzenia dotyczące ograniczenia zgromadzeń wiernych w kościołach.  Raz jeszcze wyrażam moją wdzięczność i dar kapłańskiej modlitwy. Serdeczne Bóg zapłać rodzinom : Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Annie i Mirosławowi Mikulskim , Markowi Mazur oraz anonimowo.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>