<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XVI  Niedziela Zwykła 19 lipca 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Dziś rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem : ,, Umocnieni Eucharystią, Niesiemy Chrystusa ”.   Zapraszam na obrzęd poświecenia pojazdów, kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę 26 lipca po obu Mszach świętych tj. o godz.9.00 i 11.00 .  Taca w całości będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie, w ramach corocznej AKCJI : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy.  Kierowcy otrzymają w darze, oprócz obrazków, także  wizerunek świętego Krzysztofa wraz z modlitwą do przyklejenia w samochodzie.

 

·    Jutro w poniedziałek 20 lipca przypada wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera.

 

·    We wtorek 21 lipca wspominamy świętego Apolinarego, biskupa i męczennika oraz świętego Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.

 

·    W środę 22 lipca obchodzimy Święto świętej Marii Magdaleny.

 

·    W czwartek 23 lipca przypada Święto świętej Brygidy, zakonnicy i patronki Europy.

 

·    W piątek 24 lipca wspominamy świętą Kingę, dziewicę.

 

·    Sobota 25 lipca, to Święto świętego Jakuba , Apostoła oraz wspomnienie świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

 

·    W przyszłą niedzielę 26 lipca we wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.  Pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności naszym rodzicom, dziadkom i emerytom.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom : Krystynie Domareckiej, Lidii Kucharewicz oraz Krystynie i Piotrowi Stefanowicz.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 25 lipca, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Maria Piasecka, Danuta Bekieszczuk i Bogusława Wnukowicz.  Serdecznie dziękuję za przynoszenie do naszego kościoła kwiatów ogrodowych  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.  Bóg zapłać !

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe ,, Ziarno ” oraz obrazki.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Pragnę podziękować Danucie i Janowi Grabowskim oraz Karolinie i Szymonowi Kapuścińskim - za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście lub na konto parafialne nr 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , na nowe alejki o powierzchni 310 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego, o powierzchni 40 m2.   W imię Boże prace zostały już rozpoczęte w minionym tygodniu we czwartek 09 lipca.  Więcej szczegółowych informacji podam w niedługim czasie.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam w tym miesiącu do skoszenia i wywiezienia trawy z cmentarza, oraz  uschłych gałęzi od strony wschodniej kościoła, a także w ogrodzie parafialnym -  mieszkańców Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).

 

·    Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach oraz solenizantom i jubilatom, życzę zdrowego, bezpiecznego i pięknego odpoczynku, a także pogłębienia więzi z Bogiem, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl          Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>