<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXV  Niedziela Zwykła 20 września 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Dziś, przeżywamy w naszej Parafii Dzień Pierwszej Komunii Świętej, o godz.11.00.  Siedmioro ( 7 ) dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca : Michał Bekieszczuk, Nadia Bekieszczuk, Maja Kufieta, Lena Mickiewicz, Katarzyna Ponczkowska, Bartosz Prokopowicz i Paulina Sobolewska.  Modlimy się dla nich , ich rodziców i całych rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.   Pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Katechetce mgr Izabeli Mieczkowskiej za piękne i profesjonalne przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości, a także rodzicom za wspaniałe przygotowanie  naszej świątyni na dzisiejsze parafialne święto. Jednocześnie dziękuję za upranie i uprasowanie 2 ornatów, komży  i stuły kapłańskiej , Paniom : Kamili Bekieszczuk, Annie Kufieta i Annie Mickiewicz. Wielkie Bóg zapłać !   Dziś będą poświęcone świece i obrazki komunijne. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczą w tak zwanym białym tygodniu we Mszy świętej o godz.17.00 do czwartku włącznie. W poniedziałek przynosimy do poświecenia książeczki,  we wtorek – medaliki i łańcuszki ,  w środę – różańce,  a w czwartek pozostałe pamiątki komunijne i dewocjonalia.

 

·    Jutro w poniedziałek 21 września obchodzimy Święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 

·    W środę 23 września wspominamy świętego Pio z Pietrelciny, kapłana.

 

·    W piątek 25 września przypada w naszej Archidiecezji Warmińskiej - Święto Rocznicy Poświecenia Kościoła Katedralnego we Fromborku.

 

·    W sobotę 26 września obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Kosmy i Damiana.

 

·    W przyszłą niedzielę 27 września po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty oraz dekorację naszej świątyni, rodzinom dzieci pierwszokomunijnych .  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 26 września, o godz.10.40 , o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Teresa Buczel, Irena Czerniawska i Dominika Kruszel.

 

·    W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy od strony północnej -  I etap remontu kapitalnego dachu obory ( niegdyś punkt skupu bydła ). Remont jest pilny i  konieczny, ze względu na ogromne zniszczenia i uszkodzenia więźby dachowej, ubytki dachówek oraz spróchniałe i zapadnięte krokwie i deski. W najbliższym czasie będzie udostępniona dokumentacja fotograficzna obrazująca pokaźną i niebezpieczną skalę zniszczeń.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście ,  na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , lub na tacę w podpisanej kopercie, na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego. Wpłaty od Parafian wyniosły 16.500 złotych.  Tak więc mamy jeszcze do spłacenia 21.400 złotych, od każdej rodziny.  Serdeczne Bóg zapłać.

 

·    Wizytacja wraz z bierzmowaniem w naszej Parafii, wyznaczona została na niedzielę 22 listopada 2020 roku -  w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Bliższe informacje podam za tydzień.

 

·    Jutro tj. w poniedziałek 21 września o godz.12.00 - będzie Msza święta pogrzebowa w intencji naszego zmarłego Parafianina ś+p Janusza Nowatkowskiego z Kobieli.  Po Mszy świętej w kościele w Kiwitach, ciało spocznie na naszym cmentarzu parafialnym. Rodzinie zmarłego przekazuję wyrazy współczucia i dar kapłańskiej modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen ” .

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>