<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

IV Niedziela Adwentu  20 grudnia 2020 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·      W czwartek kończy się Adwent i rozpocznie się Wigilia Narodzenia Pańskiego. W dniu 24.XII, będzie sprawowana Msza święta o godz.10.00, zapraszam również  na dodatkową spowiedź świętą od godz.9.30  do  10.00.   Pamiętajmy o zachowaniu takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólnej modlitwie, czytaniu fragmentu Ewangelii w/g Św. Łk 2,1-14, o śpiewaniu kolęd. Wspólna postna wieczerza wigilijna powinna być bez alkoholu.  Niech to będzie klimat i atmosfera pokoju , przebaczenia , wzajemnej życzliwości i pojednania.

 

·     Bardzo serdecznie zapraszam na uroczystą PASTERKĘ, we czwartek o północy 24/25.XII, w intencji Parafian i Gości.   W pierwszy Dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego 25.XII -  Msza święta będzie  o godz.11.00.

 

·    W sobotę 26 grudnia obchodzimy drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, czyli Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.  Msze święte jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  11.00.  Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Podczas obu Eucharystii będzie poświęcenie owsa.

 

·     Jutro w poniedziałek 21 grudnia przypada wspomnienie świętego Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła.

 

·    W ubiegłą II niedzielę miesiąca zebraliśmy na tacę gospodarczą 750 zł , którą przeznaczyłem na spłatę nowych alejek na cmentarzu parafialnym Została jeszcze do spłacenia kwota 13.450 zł.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·      W zakrystii kościoła, są do nabycia już tylko duże świece Caritas w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·    Bardzo dziękuje za troskę  o nasz kościół, za posprzątanie i  tegoroczny wystrój naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego, mieszkańcom Kiwit, numery domów : 19, 20, 73, 64, 74  oraz 63/2 , 63/6 , 63/7 , 63/8 .   Jednocześnie już z góry proszę te rodziny, które  udekorowały naszą świątynię, aby w sobotę 06 lutego 2021 roku, po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrały choinki i dekoracje oraz posprzątały nasz kościół . W tym roku choinki do naszego kościoła ofiarowali Państwo : Agnieszka i Zbigniew Zawadzcy oraz Stefan Giera. Serdeczne Bóg zapłać. Obiecany piękny bukiet kwiatów przy Ołtarzu Soborowym, został zakupiony od 9 rodzin, które złożyły ofiarę z racji sprzątania kościoła. Uprzejmie proszę , w sobotę 02 stycznia 2021 roku, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Hanna Kaczorowska, Anna Maruszczak i Anna Kaczorowska.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 10 zł ( numer podwójny świąteczny ) i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·     Można jeszcze zgłaszać chorych spoza I piątku miesiąca, których odwiedzę z posługą sakramentalną w Ich domach, we wtorek 22 grudnia w godz.11.00 -  13.00.

 

·    W przyszłą niedzielę Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa 27 grudnia ofiary zbierane na tacę , będą przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie kościoła, plebanii i budynków gospodarczych.

 

·    Pani Organistka dziękuje za miłe i życzliwe przyjmowanie w czasie roznoszenia opłatków oraz  za złożone ofiary. Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę 20 grudnia ofiary zbierane na tacę , są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie . Jest to ryczałt o zameldowanych Parafian.  Bóg zapłać !

 

·    Dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, ze skierowaniem z GOPS – Kiwity, najprawdopodobniej będą rozdzielane w pierwszej połowie stycznia 2021 roku.  Należy cierpliwie czekać na nowe aktualne wiadomości w tej sprawie.

 

·    Pragnę przekazać wszystkim Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i mimo wielu obaw i lęków – to jednak radosnych i bezpiecznych Świąt Narodzenia Pańskiego, wiele dobra i pokoju oraz wzajemnej życzliwości i pomocy.  Niech Nowonarodzone Boże Dziecię, błogosławi i ma w swojej opiece Was, Wasze rodziny i sąsiedztwa.  Wszystkim przekazuję słowa -Szczęść Boże!

 

·    W tym tygodniu we środę 23 grudnia po Mszy świętej o godz.12.30 w kościele Kiwitach, odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku naszego zmarłego Parafianina ś+p Piotra Kuryłowicza na cmentarz parafialny.  Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar mojej kapłańskiej modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen ” .

 

·  Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>