<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

Procesja na Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kiwitach – 29 czerwca 2020 roku, godz.11.00

 

XII  Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Usłyszymy dziś , jak całe życie ziemskie Jezusa było przepełnione troską o człowieka. Dla Niego człowiek był największą wartością na świecie. Zachęca ludzi do odwagi. Z Bogiem trzeba iść przez życie i w Bogu szukać schronienia , do Niego się przyznawać wśród ludzi, a On ujmie się za nami i tu na ziemi i przed naszym Ojcem w niebie.

 

·    W czerwcu zapraszam na  śpiewaną Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej o godz.17.00. 

 

·    We wtorek 23 czerwca w Dniu Ojca pamiętajmy w modlitwie , o naszych żyjących, a także zmarłych Ojcach.

·    W środę 24 czerwca będziemy świętować Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

 

·    W czwartek 25 czerwca obchodzimy wspomnienie liturgiczne błogosławionej Doroty z Mątów, zakonnicy.

 

·    W sobotę 27 czerwca przypada 143 rocznica Objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie. W swoim orędziu Maryja prosiła, o trzeźwość, nawrócenie i pokutę oraz odmawianie różańca i zapewniła nas ,, Nie smućcie się. Ja zawsze będę z wami ” . W tym dniu odmawiamy Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·    Doroczny Odpust parafialny będziemy świętować w naszej Parafii w poniedziałek 29 czerwca o godz.11.00 , w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy. Przybędą Kapłani z naszego dekanatu i będzie dogodna sposobność do spowiedzi świętej, a także możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Prośba do Szanownych Parafian o upieczenie ciasta lub jeżeli ktoś może o przygotowanie gotowego dania obiadowego.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty oraz za ofiarę złożoną za zakup środków czystości oraz oliwy do świec następującym rodzinom : Marii Pawlik, Halinie Jędrysek oraz Emilii , Błażejowi i Maciejowi Mejka.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 27 czerwca, ( wyjątkowo z racji chrztu świętego ) o godz.13.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Janina Maziarska, Halina Olechnowicz i Aleksandra Bilicka. Nadal bardzo serdecznie proszę o przynoszenie do naszego kościoła również kwiaty ogrodowe  i z działek , w piątek na Mszę świętą o godz.17.00  lub w sobotę o godz.10.40. W minionym tygodniu kwiaty ogrodowe przyniosły dwie rodziny : Danuta i Julian Kuriata  oraz Stefan Giera.  Bóg zapłać !

 

·    Dziś w niedzielę 21 czerwca - taca w formie ryczałtu, jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.  Bóg zapłać !

 

·    Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Pani Małgorzacie Gralczyk, za systematyczną pielęgnację drzew i krzewów przed naszym  kościołem .  Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·    Pragnę podziękować Elżbiecie, Józefowi i Ewelinie Potasznik  oraz Teresie i Leszkowi Skomorucha - za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·    Pragnę z całego serca podziękować mieszkańcom Rokitnika na czele z Panią Sołtys Elżbietą Szumską, za wczorajszą - wzorowo zorganizowaną akcję skoszenia i wywiezienia trawy z posesji kościoła, cmentarza i ogrodu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe chodniki - alejki o powierzchni 300 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym. Prace będą wykonywane w lipcu br.   Serdeczne Bóg zapłać!

 

·    Zapowiedzi przedślubne :  I  Patrycja Bruździak, panna, zamieszkała w Rokitniku, Parafia tutejsza   i  Radosław Górski, kawaler, zamieszkały w Kraszewie, Parafia świętej Elżbiety.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl         
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>