<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu  22 marca 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·     Dziś przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Laetare-radości Stajemy przed Bogiem i pytamy w pokorze swego serca, co Bóg chce nam powiedzieć przez codzienne wydarzenia, jakie spotykają nas w życiu. Ufna modlitwa, osobiste nawrócenie i pojednanie z Bogiem i ludźmi, to nasze najlepsze przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

 

·      DROGA KRZYŻOWA  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·     GORZKIE ŻALE śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45 i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·     W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia.

 

·     Piątek 27.03, odprawiamy Nowennę Gietrzwałdzką,po Mszy św.o16.30

    8. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w     naszej Ojczyźnie, został wstrzymany kolportaż parafialny ,, Gościa   Niedzielnego od nr 12/2020 z datą 22 maraca 2020 r.   Natomiast jest   marcowy i kwietniowy numer  ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i wyjątkowo dziś z racji  IV Niedzieli Wielkiego Postu ( Laetare – radości ) piękny bukiet świeżych róż przy Ołtarzu  oraz za  złożoną ofiarę  na zakup nowego paschału następującym rodzinom : Danucie Kuształa, Annie Ciosek-Kuształa , Genowefie Adamkiewicz  i  Lidii Bilińskiej z Bartoszyc.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 28 marca o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Krystyna Szal, Marzena Łokaj i Jerzy Majek.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     W dzisiejszą niedzielę 22 marca ofiary zbierane na tacę , będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie  - jest to forma ryczałtu.  Bóg zapłać !

 

·     Kolejny już raz  upraszam, aby do pojemników na Cmentarzu parafialnym wrzucać nieczystości stałe tylko z naszego cmentarza,  wedle napisów : plastik, szkło i bioodpady tzn. ( ziemia, kwiaty, wiązanki i wieńce żywe ). Apeluję i proszę o opamiętanie oraz o zaprzestanie wrzucania odpadów higienicznych, butelek po alkoholu, sznurków z balotów, pustych opakowań plastikowych po sprzęcie elektrycznym, pozostałości po remontach budowlanych itp. !!!  Wstyd !  Jest to przejaw nieuczciwości, braku kultury, arogancji i źle uformowanego sumienia.  Z tego trzeba się spowiadać, zadośćuczynić i do grzechu nie wracać.

 

·     W przyszłą V Niedzielę miesiąca 29.03, taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny – forma ryczałtu.  Bóg zapłać !

 

·     Zgonie z Zarządzeniem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz Komunikatem Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego w sprawie wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce do dnia 29 marca, należy zamienić tegoroczne Rekolekcje parafialne dla wiernych, na wielkopostny dzień spowiedzi świętej, który odbędzie się w naszym kościele w piątek 03 kwietnia o godz.10.00 i 18.00.  Ponadto są już założone na kratki konfesjonałów folie ochronne,  zrezygnowaliśmy również z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą ; znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Krzyż Święty w kruchcie świątyni został oczyszczony i zdezynfekowany. Komunię świętą w czasie Eucharystii, można  przyjmować na rękę, ale należy Ją spożyć od razu na oczach kapłana.  Arcybiskup udziela również dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestniczenia we Mszy świętej do dnia 29 marca 2020 roku, osobom w podeszłym wieku, z objawami infekcji, osobom, które czują obawę przed zarażeniem oraz dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednia opiekę.  Należy łączyć się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.   Módlmy się gorąco o wygaśnięcie epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na świecie.  Po Mszach świętych śpiewamy suplikacje ,, Święty Boże, Święty Mocny...

 

·     Uwaga !  TVP 3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie ,,Rekolekcje z dominikaninem O. Jackiem Salijem ”  Nauki wielkopostne będą emitowane  o godz. 20.40  w dniach 25 – 26 – 27  marca 2020 roku, zaraz po transmisji Mszy swietych z Jasnej Góry.(środa, czwartek i piątek).

 

·       Przypominam o zmianie czasu z zimowego na letni. W tym tygodniu z soboty na niedzielę 28/29 marca 2020 roku, śpimy o godzinę krócej. Przesuwamy wskazówki zegarów o godzinę do przodu tj. z godz.2.00 na godz.3.00.  Pamiętajmy !

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>