<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  22 listopada 2020 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   DRODZY PARAFIANIE, w dzisiejszą niedzielę 22 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odbywa się w naszej Parafii Wizytacja Kanoniczna połączona z udzieleniem młodzieży Sakramentu Bierzmowania. O godz.9.00 nastąpi powitanie Jego Ekscelencji Księdza Biskupa doktora Janusza Ostrowskiego, przez dzieci, Parafialną Radę Duszpasterską, Pana Wójta Gminy Kiwity oraz  Księdza Proboszcza, który przedstawi Sprawozdanie Wizytacyjne z ostatnich 6 lat, natomiast o godz.11.00 , Księdza Biskupa przywitają rodzice i młodzież bierzmowana.  Bardzo dziękuję za dary żywności na stół parafialny. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·  We wtorek 24 listopada przypada wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

 

·  W środę 25 listopada przeżywamy wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy oraz błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza ( Franciszki Siedliskiej ).

 

·   W czwartek 26 listopada przypada wspomnienie błogosławionego Jakuba Alberione, prezbitera.

 

·  W piątek 27 listopada o godz.16.00 , zapraszam na Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·  Do końca listopada codziennie Koronką do Miłosierdzia Bożego modlimy się w Zaduszkach za zmarłych bliskich naszemu sercu.

 

·  Wczoraj zostały poświęcone opłatki wigilijne, które będzie roznosiła w najbliższych dniach Pani Organistka. Tak jak w poprzednich latach uprzejmie proszę, o życzliwe przyjmowanie. Składane dobrowolne ofiary, będą w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszego podziękowania, za całoroczną posługę grania  i śpiewania w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·  Od przyszłej I Niedzieli Adwentu, będzie można nabyć w zakrystii kościoła, świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·  Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za żywe kwiaty, posprzątanie, zarówno kościoła, jak też posesji przed świątynią i domem parafialnym, na Uroczystość Bierzmowania oraz Wizytacji Kanonicznej -  kandydatom do bierzmowania oraz rodzicom. Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 28 listopada o godz.10.50 o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Bożena Kiewicz, Mariola Bruździak, Renata Zwolińska i Krzysztof Okoński.

 

·  Osoby i rodziny, które mają skierowanie z GOPS -Kiwity, otrzymają artykuły spożywcze z Caritas Archidiecezji Warmińskiej na początku grudnia.  Szczegółowe informacje podam za tydzień.  Program obejmuje 153 osoby z naszej Parafii i całej Gminy Kiwity.

 

·  W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·  Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·  Jutro i w każdy poniedziałek jest wydawana żywność w Punkcie Charytatywnym ( w budynku plebanii ) , z Programu Caritas Spiżarnia Biedronka od godz.15.00 do 15.30 dla rodzin, które spełniają kryteria o niskich dochodach i są w trudnej sytuacji materialnej. Należy przestrzegać godzin i wyznaczonych tygodni.

 

·  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i wiele dobra, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa, a wszystkim chorym i przeżywającym trudne dni, powrotu do zdrowia, a także nadziei i radości . Szczęść Boże !

 

·  Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>