<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXI  Niedziela Zwykła 23 sierpnia 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Jutro 24 sierpnia, obchodzimy Święto świętego Bartłomieja, Apostoła.

 

·    Wtorek 25 sierpnia – to wspomnienie świętego Ludwika  i świętego Józefa Kalasantego, prezbitera.

 

·    We środę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

 

·    W czwartek 27 sierpnia przypada wspomnienie świętej Moniki.  Po Mszy świętej Nowenna Gietrzwałdzka.

 

·    W piątek 28 sierpnia obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

 

·    W sobotę 22.08, wspominamy Męczeństwo świętego Jana Chrzciciela.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 23 sierpnia ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na potrzeby i utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego ,, Hosianum ” w Olsztynie – forma ryczałtu.  Bóg zapłać !

 

·    W odpowiedzi na Apel  Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego -  dzisiejsza niedziela 23 sierpnia, jest Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po Mszach świętych , będzie zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych, w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych w dniu 04 sierpnia br.  Serdeczne Bóg zapłać - za dar Waszego serca.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe kwiaty następującym rodzinom : Jadwidze Jurgielewicz,  Brygidzie Przybycień,  Bożennie Giczewskiej-Kij  oraz Andrzejowi Lipińskiemu.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 29 sierpnia, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Bożena Adamkiewicz, Małgorzata Opalach i Joanna Adamkiewicz.   Serdecznie dziękuję Pani Bożenie Aleksandrowicz za ofiarowane do naszego kościoła kwiaty ogrodowe , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00 .   Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście ,  na konto parafialne nr 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , lub na tacę w podpisanej kopercie, na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego. Wpłaty od Parafian wyniosły 12.900 zł.  A więc mamy jeszcze do spłacenia 25.850 zł. Bardzo proszę nie czekać aż do kolędy, ale złożyć ofiarę najpóźniej do końca sierpnia br.   Dziękuję również za hojniejsze ofiary od rodzin zamożnych i bardziej sytuowanych, a także od tych którzy mają więcej grobów na naszym cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać.

 

·    W przyszłą niedzielę 30 sierpnia po Mszy świętej ( wyjątkowo ) o godz.9.00, zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej.

 

·    Panie : Katarzyna i Aleksandra Ostrowskie z Kobieli, za moim pośrednictwem, pragną z całego serca podziękować za pomoc w odbudowie domu po pożarze : Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, Księdzu Proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej za ofiary złożone przez dwie niedziele do puszek w wysokości 1481,60 złotych  oraz Wspólnocie Żywego Różańca w Kiwitach za ofiarę 500 zł, a także wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc osobistą,   materialną, życzliwość i  zaangażowanie w pracach remontowych domu po pożarze. Wielkie staropolskie  słowa : BÓG ZAPŁAĆ !

 

·    W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy malowanie ławek przed kościołem i przed Centrum Charytatywnym, mieszczącym się w domu parafialnym oraz bramy i furtki, a także wejścia do plebanii.  Środki finansowe pochodzą z ofiar składanych na tacę oraz z intencji mszalnych. Koszt robocizny i farby wyniósł 450 złotych.

 

·    Już w tym tygodniu, planujemy profesjonalne czyszczenie, piaskowanie i malowanie bram oraz furtek przed kościołem i na cmentarzu. Wyrazy wdzięczności i podziękowania za zaangażowanie i tę nieodpłatną usługę przekazuję z naszej Parafii Damianowi Maruszczak i Klaudii Adamkiewicz, również za nowe napisy na bramie cmentarnej. Bóg zapłać!

 

·    W przyszłą niedzielę 30 sierpnia  o godz.9.15, wyruszy  sprzed naszego kościoła w Kiwitach piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka, na coroczny Odpust.  Kto może, serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania.

 

·    W przyszłą V niedzielę miesiąca 30.08,  połowa ofiar zbieranych na tacę , będzie przeznaczona Na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

·     Wszystkim kończącym urlopy i wakacje oraz solenizantom i jubilatom, obchodzącym swój dzień patronalny, życzę zdrowego i bezpiecznego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego, a także pogłębienia więzi ze Stwórcą, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>