<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja 2020 r. Ogłoszenia.

 

·    Jezus po Zmartwychwstaniu przez 40 dni ukazywał się apostołom i mówił im o królestwie Bożym. Po tym czasie wstąpił do nieba.

 

·    Bardzo proszę o wpisywanie się na listę do Odmawiania Nieustającego Różańca 9 -go dnia każdego miesiąca. Są jeszcze wolne miejsca po pół godziny. Aktualna lista jest już umieszczona w gablocie ogłoszeń w kruchcie kościoła oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

 

·     Na stoliku pod chórem, a także w kruchcie obok czasopism katolickich jest żel i płyn do dezynfekcji rąk. Zachęcam do korzystania z tych środków profilaktycznych przed wejściem i po wyjściu z kościoła. 

 

·    Od ubiegłej niedzieli tj. 17 maja 2020 roku według nowego Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, w kościołach naszej Ojczyzny może na modlitwie przebywać 1 osoba na 10 m2.  W związku z tym w naszej świątyni mogą modlić się w jednym czasie 72 osoby.  Komunia święta jest udzielana zarówno tradycyjnie do ust, jak również na rękę.

 

·    We wtorek 26 maja we wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera, przeżywamy Dzień Matki.  Pamiętajmy w swoich modlitwach i o gestach życzliwości, zarówno o tych żyjących, jak też o tych naszych Mamach, które odeszły już do wieczności.

 

·    UWAGA !  We środę 27 maja organizowany jest w naszej Parafii : Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam , tak jak w poprzednich latach wszystkich Parafian do przynajmniej godzinnego czuwania modlitewnego według podanych godzin, lub według własnych możliwości czasowych : od godz.12.30 do 13.30 – mieszkańcy KOBIELI ;  od godz.13.30 do 14.30 – mieszkańcy BARTNIK ;  od godz.14.30 do 15.30 mieszkańcy ROKITNIKA ; od godz.15.30 do 16.30 mieszkańcy KIWIT. W tym dniu zapraszam również na Nowennę Gietrzwałdzką o godz.17.00.

 

·    Od piątku 22 maja trwa Nowenna do Ducha Świętego.

 

·    W piątek 29 maja przypada wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy  oraz świętego Pawła VI, papieża.

 

·    W sobotę 30 maja obchodzimy wspomnienie świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika  oraz świętej Zdzisławy.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty  oraz za złożoną ofiarę na zakup środków czystości, żelu i płynu do dezynfekcji rąk w naszej świątyni, następującym rodzinom : Jadwidze i Iwonie Książek, Jolancie Jackowskiej, Monice Karbownik oraz Annie Kufieta.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 30 maja o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące  rodziny : Zbigniew Zawadzki, Rafał Wojczulanio  oraz Krzysztof Stefanowicz.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·    Wyrażam słowa podziękowania Panu Andrzejowi Wawrykiewiczowi , za zaangażowanie w zakupie, transporcie i nasadzeniu kolejnych już  8 drzewek owocowych do naszego ogrodu parafialnego:2 jabłonie, 2 grusze, 2 śliwki i 2 czereśnie. Zakup drzewek w kwocie 250 złotych, został sfinansowany z ofiar , jakie Parafianie składają na tacę.  Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę 24 maja ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na ubezpieczenie kwartalne naszego kościoła, domu parafialnego i budynków gospodarczych – ryczałt. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Przekazuje wyrazy podziękowania mieszkańcom Bartnik za skoszenie i wywiezienie trawy z posesji kościoła i z cmentarza, a także za skoszenie trawy w ogrodzie parafialnym : Romualdowi Fic,  Michałowi Mickiewiczowi  i  Michałowi Chodorowskiemu.  Serdeczne Bóg zapłać !  Zapraszam w czerwcu mieszkańców Rokitnika.

 

·    Pragnę podziękować Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Karolowi Jaworskiemu oraz Annie i Henrykowi Krawczyszyn za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Przekazuję słowa podziękowania Panu Markowi Chodorowskiemu za wstawienie dwóch drewnianych ramek wentylacyjnych, pokrytych metalową siatką nad Ołtarzem i chórem.  Bóg zapłać !  W okresie letnim codziennie jest otwarty kościół i jest dopływ ciepłego, świeżego powietrza

 

·    W minionym tygodniu we środę 20 maja odprowadziliśmy ma miejsce wiecznego spoczynku naszą Parafiankę w wieku 70 lat ś+p Krystynę Kwaśniewską z Bartnik.   Po Mszy świętej pogrzebowej spoczęła na cmentarzu komunalnym w Lidzbarku Warmińskim – Sarnowo.  Rodzinie raz jeszcze przekazuje wyrazy współczucia oraz dar mojej kapłańskiej modlitwy : ,,Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie... ” .

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>