<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXX  Niedziela Zwykła 25 października 2020 r. – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    W związku z czerwoną strefą sanitarną w całej Polsce, w kościołach może przebywać 1 osoba na 7 m2.  W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy świętej 85 osób, nie licząc chóru, zakrystii  i kruchty bocznej.  Przypominam o maseczkach zakrywających usta i nos w zgromadzeniach liturgicznych, a także o odstępach 1,5 m od osoby, jak również o dezynfekcji rąk przed wejściem i po wyjściu z kościoła.

 

·    We wtorek 27 października odmawiamy Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·    W środę 28 października przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

·    W sobotę 31 października zapraszam kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami na Różaniec, o godz.9.30 i Mszę świętą, a następnie na spotkanie organizacyjne.  Będzie możliwość zdawania pytań z katechizmu do Bierzmowania.

 

·     W sobotę 31 października, kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Wszystkim czcicielom Matki Bożej, pragnę serdecznie podziękować za odmawianie Różańca w kościele, w domach, czy w szpitalu.  Bóg zapłać dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, a w sposób szczególny Pani Katechetce mgr Izabeli Mieczkowskiej i Pani Sołtys Kobieli mgr Gabrieli Mieczkowskiej-Karbownik,  rodzicom i dziadkom oraz  Wspólnocie Żywego Różańca.

 

·    W przyszłą niedzielę 01 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą sprawowane w naszym kościele, jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  11.00.  W związku z tym, iż cała Polska jest objęta strefą czerwoną i są wprowadzone nowe obostrzenia sanitarne, nie będzie 01.XI, procesji na cmentarz parafiany. Będę indywidualnie na cmentarzu modlił się w tym dniu i święcił nowe pomniki oraz nagrobki o godz.12.30.  Ofiary składane na cmentarzu do skarbony umocowanej za bramą główną, będą przeznaczone na nowe alejki z Pol-bruku, a także na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego.   Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty,  rodzinom : Krystynie i Dariuszowi Kiłyk.  Jednocześnie dziękuję mieszkańcom Kiwit za kilku miesięczne sprzątanie, dekorowanie kwiatami i estetykę naszej świątyni.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w sobotę 07.XI, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały rodziny z Rokitnika: Małgorzata Szutowicz, Izabela Pawelczyk i Władysława Kuryłowicz.

 

·    W dzisiejszą niedzielę  zapraszam na spotkanie w kościele - Duszpasterską Radę Parafialną po Mszy świętej, o godz.9.00,  natomiast po Mszy świętej o godz.11.00 odbędzie się spotkanie dzieci klasy III z rodzicami.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego, łącznie 350 m 2.   Do spłacenia pozostała jeszcze kwota 18.100 złotych, od każdej rodziny.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Trwają prace przygotowawcze do iluminacji naszego kościoła. Świątynia będzie podświetlona od strony wschodniej i zachodniej, w porze wieczornej i nocnej.  Więcej informacji podam w najbliższym czasie.

·    UWAGA !    wyłożone na stoliku pod chórem koperty, a w nich kartka A5 - nowy wzór z logo naszej Parafii na WYPOMINKI, które będą czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.16.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Pragnę poinformować Szanownych Parafian, iż w tym roku z racji wykonanych nowych alejek na Cmentarzu parafialnym, w celu zredukowania zadłużenia, ofiary jakie zostaną złożone na Wypominki, zostaną przeznaczone na ten właśnie cel. Bóg zapłać ! Można dopisać, o której godzinie w niedzielę mają być czytane Zaduszki lub w jakie dni tygodnia np. godz.9.00 lub 11.00, a także wtorki i piątki ( nie jest to obowiązkowe lecz dowolne według uznania ). WYPOMINKI, można również przesłać przez internet drogą  a-mailową.

 

·    W tym tygodniu w piątek 30 października o godz.10.00  lub w sobotę 31.X,  o godz.11.00, zapraszam po kilku Parafian z każdej miejscowości do wygrabienia i wywiezienia liści z posesji kościoła.  Bardzo proszę o koordynację i włączenie się do tej corocznej akcji Sołtysów, Radnych Parafialnych, a także Rodziców i kandydatów do bierzmowania.

 

·    Jak każdego roku będę wdzięczny mieszkańcom poszczególnych miejscowości za ofiarowanie do naszego kościoła na Ołtarz główny i Ołtarze boczne żywych chryzantem.  Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>