<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

III Niedziela Zwykła 26 stycznia 2020  roku.  Ogłoszenia.

·     Dziś przeżywamy z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, po raz pierwszy – Niedzielę Słowa Bożego.

 

·     Dziś także przeżywamy 67 Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem ,,Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich  najmniejszych, Mnieście uczynili ”  Mt 25,40 .

 

·     Dzisiejsza niedziela, to również - XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, pod hasłem ,, Chrześcijanie i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa ” .

 

·     Jutro 27 stycznia przypada wspomnienie świętej Anieli Merici, dziewicy oraz błogosławionego Jerzego Matulewicza, biskupa.           To także dzień Nowenny Gietrzwałdzkiej we wszystkich kościołach Archidiecezji Warmińskiej.

 

·     We wtorek 28 stycznia obchodzimy wspomnienie świętego Tomasza  z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

 

·     W piątek 31 stycznia wspominamy świętego Jana Bosko, prezbitera.

 

·     W pierwszą sobotę miesiąca 01 lutego Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 6 złotych  i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·       Uprzejmie proszę, aby w sobotę 01 lutego o godz.10.45, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Teresa Chodorowska, Michał Chodorowski i Beata Wasilewska.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     W przyszłą pierwsza niedzielę miesiąca 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Matki Bożej Gromnicznej, taca w całości będzie przeznaczona na klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek w Spręcowie k. Olsztyna, z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.  Można nabyć świece – gromnice, w zakrystii.    Po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·     DRODZY  PARAFIANIE ! , trwa jeszcze do jutra doroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą jeszcze zaprosić księdza proboszcza indywidualnie na kolędę w innym dogodnym terminie.

 

·     PLAN KOLĘDY  w 2020 roku :

- poniedziałek 27.01, od godz.10.00 Kiwity nr 74, 65, 21, 64, 73, 20 i 19.

 

·     Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Szanownym Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy. Bardzo serdecznie dziękuję za śniadania, obiady i kolacje, a także za gościńce ze sobą. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód i poświęciły swój czas, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu, następującym Parafianom : Damianowi Maruszczak i Małgorzacie Gralczyk.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     UWAGA !  W imieniu Rzymskokatolickiej Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kiwitach,  zapraszam po odbiór żywności osoby, które zgłosiły się do GOPS - u w Kiwitach latem ubiegłego roku i otrzymały skierowanie - we czwartek 30 stycznia od godz.11.00 do godz.13.00.  Będą wydawane następujące artykuły spożywcze : makaron, ser żółty, pasztet, mleko, groszek z marchewką i szynka drobiowa.  Już ósmy rok , żywność z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla niemalże całej Gminy Kiwity - jest wydawana w domu parafialnym w Kiwitach nr 38.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>