<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

III Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·      Dziś w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  Ta Niedziela Biblijna jest połączona z czwartym Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Na stoliku pod chórem, są wyłożone w koszyku karteczki z zaznaczonym tekstem z Ewangelii według świętego Jana, do zabrania ze sobą, przeczytania i rozważenia go w tygodniu. 

 

·     DRODZY  PARAFIANIE ! – od 20 kwietnia 2020 roku, zostało zniesione ograniczenie liczby wiernych w kościołach do 5 osób, nie wliczając celebransa, organisty, zespół śpiewaczy, ministrantów i lektorów.  Nowe Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia określa liczbę wiernych w świątyniach 1 osobę na 15 m2.  W naszym kościele parafialnym w Kiwitach według aktualnych obliczeń  może uczestniczyć we Mszy świętej jednocześnie 48 osób.  W kościele mamy 80 ławek.  Można siadać w co drugiej ławce i zachować odstęp około 2 metrów od siebie i w ten sposób spełnimy wymogi bezpieczeństwa przed zagrożeniem epidemicznym. Na stoliku pod chórem jest też płyn do dezynfekcji rąk.  Modlimy się codziennie o wygaśnięcie epidemii koronawirusa, aby Bóg oddalił od nas wszelkie niebezpieczeństwo, dał zdrowie chorym, potrzebne łaski służbom medycznym, sanitarnym i mundurowym oraz mądrość rządzącym i pocieszenie tym, którzy stracili bliskich.

 

·     Jutro w poniedziałek 27 kwietnia po Mszy świętej o godz.17.00, zapraszam na Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·     W środę 29  kwietnia obchodzimy Święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

 

·     W pierwszy piątek miesiąca 01 maja we wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika , rozpoczniemy o godz.16.40 Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami. W soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00, a  w niedziele śpiewana o godz.8.50 i 10.50.  Bardzo serdecznie zapraszam.

 

·     W tym roku wyjątkowo Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, obchodzimy w sobotę 02 maja o godz.10.00 , ( z racji niedzieli wielkanocnej 3.V.)  To także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej . Pamiętajmy o wywieszeniu Flagi Narodowej.

 

·      Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę w miejsce kwiatów, na nowy paschał do naszej świątyni, następującym rodzinom : Dorocie Bekeszczuk, Piotrowi Białucha oraz Agacie i Halinie Jakubowskim.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, w najbliższą sobotę 02 maja o godz,11.00, o rozebranie dekoracji wielkanocnej, posprzątanie naszego kościoła i uporządkowanie kwiatów, następujące rodziny : Małgorzata i Teresa Langkau, Paweł Kucharewicz i Kamila Bekieszczuk, pod kierunkiem Pani Katechetki i Organistki.

 

·     Jest nowy podwójny numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.  Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·      Pragnę podziękować rodzinom z naszej wspólnoty parafialnej, za Ich własną inicjatywę, wspomożenia naszej Parafii w jej utrzymaniu i funkcjonowaniu wpłacając dowolne ofiary, na konto parafialne lub osobiście z racji nieobecności w niedziele w kościele parafialnym.  Raz jeszcze wyrażam moją wdzięczność i dar kapłańskiej modlitwy. Serdeczne Bóg zapłać następującym rodzinom : Weronice Jesiołowskiej, Marii i Andrzejowi Wawrykiewicz, Michalinie i Andrzejowi Kufieta, Jadwidze Borkowskiej, Aleksandrze i Katarzynie Ostrowskim, Józefie i Mikołajowi Kij, Beacie Żołnowskiej z Warszawy oraz anonimowo.

 

·      Osoby i rodziny, które mają Skierowanie z GOPS – Kiwity, zapraszam po odbiór żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej 28 kwietnia we wtorek, od godz.11.00 do 13.00.  Odbiór żywności będzie się odbywał z zachowaniem norm bezpieczeństwa sanitarnego tzn. wchodzimy do korytarza budynku parafialnego - pojedynczo w odstępie 2 m odległości od osoby, w rękawicach i maseczkach osłaniających usta i nos. Wewnątrz  domu jest środek dezynfekujący, z którego należy korzystać . Każdemu wystarczy, ponieważ jest ustalony limit artykułów spożywczych na osobę.

 

·     Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Panu : Stefanowi Maruszczakowi  za chętne i bezinteresowne użyczenie własnego samochodu do transportu  artykułów spożywczych z Caritas Archidiecezji Warmińskiej z Olsztyna do Kiwit.   Jednocześnie dziękuję kierowcy Panu Henrykowi Szutowiczowi za przywiezienie i pomoc w rozładunku żywności ,  również Damianowi Maruszczak i Sewerynowi Leszczyńskiemu oraz miejscowemu księdzu proboszczowi.  Bóg zapłać !   /  Uwaga !!! Osoby , które nie odebrały żywności 08 kwietnia, będą mogły to uczynić, we wtorek 28 kwietnia 2020 roku w godz.11.00 – 13.00.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>