<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XVII  Niedziela Zwykła 26 lipca 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·      Kończymy dziś XXI Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem : ,, Umocnieni Eucharystią, Niesiemy Chrystusa ”.   Zapraszam na obrzęd poświecenia pojazdów, kierowców i podróżujących w dzisiejszą niedzielę 26 lipca po obu Mszach świętych tj. o godz.9.00 i 11.00 .  Taca w całości jest przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie, w ramach corocznej AKCJI : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy.  Kierowcy otrzymają w darze, oprócz obrazków, także  wizerunek świętego Krzysztofa wraz z modlitwą do przyklejenia w samochodzie.

 

·      Jutro w poniedziałek 27 lipca zapraszam na Nowennę Gietrzwałdzką.

 

·      We wtorek 21 lipca wspominamy świętego Szarbela Makhlufa, kapłana.

 

·      W środę 29 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętej Marty.

 

·      W czwartek 30 lipca przypada wspomnienie świętego Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

 

·      W piątek 31 lipca wspominamy świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera, założyciela Jezuitów, do których należy Ojciec Święty Franciszek.

 

·      Sobota 01 sierpnia, to wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela Redemptorystów.    To także 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.  Będziemy modlić się w intencji narodowych bohaterów, a także o trzeźwość w naszej Ojczyźnie

 

·      W przyszłą I niedzielę sierpnia, po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.  Taca na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – ryczałt od wszystkich zameldowanych Parafian.

 

·       Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty rodzinom : Marii Piaseckiej, Danucie Bekieszczuk i Bogusławie Wnukowicz.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 01 sierpnia, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Elżbieta Głowacz, Krystyna i Sylwia Jaksina oraz Alicja Prokopowicz  .  Serdecznie dziękuję za przynoszenie do naszego kościoła kwiatów ogrodowych  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.  Bóg zapłać !

 

·      W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe ,, Ziarno ” oraz obrazki.

 

·      Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·      Przekazuję wyrazy wdzięczności Danucie i Janowi Grabowskim oraz Karolinie i Szymonowi Kapuścińskim - za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·      Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście lub na konto parafialne nr 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , na nowe alejki o powierzchni 310 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego, o powierzchni 40 m2.   Z  Bożą pomocą  II Etap prac na ten rok został już zakończony. Proszę o uczciwe i odpowiedzialne potraktowanie tego dzieła remontu chodników i o składanie ofiar od każdej rodziny, a także od tych, które nie mieszkają  już na terenie naszej Parafii, ale mają tu groby swoich bliskich zmarłych,  najpóźniej do końca sierpnia br.   Trzeci i ostatni etap renowacji naszego cmentarza 250 m2 -  będzie kontynuowany w następnym roku. Więcej  informacji o kosztach tej inwestycji podam w następną niedzielę.  Serdeczne Bóg zapłać!

 

·      Wyrażam słowa podziękowania za  skoszenie i wywiezienie trawy z cmentarza, posesji naszej świątyni oraz  uschłych gałęzi od strony wschodniej kościoła, a także w ogrodzie parafialnym -  mieszkańcom Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).  Bóg zapłać !

 

·      Wszystkim przebywającym na urlopach i wakacjach oraz solenizantom i jubilatom, obchodzącym swój dzień patronalny, życzę zdrowego i bezpiecznego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego, a także pogłębienia więzi z Bogiem, poprzez modlitwę i Eucharystię.  Szczęść Boże !

 

·      Pragnę z całego serca podziękować Kapłanom i Parafianom, za modlitwę w mojej intencji, o łaskę powrotu do zdrowia.  Bóg zapłać !

 

·      Jutro tj. w  poniedziałek 27 lipca po Mszy świętej w naszym kościele parafialnym w Kiwitach o godz.12.00, odprowadzimy na miejsce wiecznego spoczynku ś+p Ireneusza Żebrowskiego. Spocznie obok swoich rodziców na cmentarzu w Stoczku Klasztornym. Rodzinie przekazuję  wyrazy współczucia oraz dar mojej kapłańskiej modlitwy.  ,, Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.  Amen ” .

 

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl          Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>