<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXVI  Niedziela Zwykła 27 września 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Dziś 27 września Nowenna Gietrzwałdzka, po Mszy świętej.

 

·    Jutro w poniedziałek 28 września obchodzimy wspomnienie świętego Wacława, męczennika.

 

·    We wtorek 29 września będziemy przeżywać Święto Świętych Archaniołów : Michała, Gabriela i Rafała.

 

·    W środę 30.IX,wspominamy św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

 

·    W I czwartek 01 października obchodzimy wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

 

·    W I piątek miesiąca 02 października przypada wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów. Odwiedziny chorych od godz.10.00. Spowiedź święta podczas modlitwy różańcowej o godz.16.00.

 

·    W I sobotę miesiąca 03 października Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz.10.00.

 

·    W dzisiejszą niedzielę 27 września po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam dzieci klasy III wraz z rodzicami na spotkanie formacyjne, dotyczące organizacji pierwszej komunii świętej.

 

·    Dziś taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Olsztynie , jako ryczałt od zameldowanych osób na terenie naszej Parafii.  Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę w miejsce kwiatów na środki czystości rodzinom :  Teresie Buczel, Irenie i Karolinie Czerniawskim oraz  Dominice Kruszel.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 03.X,o godz.13.00 lub w piątek o godz.17.10 , o nasz kościół zadbały rodziny : Zenona Przybylska, Barbara Karczewska, Monika Napiórkowska i Izabela Karczewska.

 

·    W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy już od strony północnej -  I etap remontu kapitalnego dachu obory ( niegdyś punkt skupu bydła ). Remont był pilny i  konieczny, ze względu na ogromne zniszczenia i uszkodzenia więźby dachowej, ubytki dachówek oraz spróchniałe i zapadnięte krokwie i deski. Koszt wyniósł 5200 złotych i będzie sfinansowany z przyszłego wynajmu budynku.  W najbliższym czasie będzie udostępniona dokumentacja fotograficzna obrazująca pokaźną i niebezpieczną skalę zniszczeń.  Drugi etap prac ratunkowych będzie wykonywany wewnątrz budynku w listopadzie. Chętni mogą wynająć ten budynek gospodarczy już od 01 października 2020 roku, na cele magazynowe, gospodarcze lub według własnej inicjatywy.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście ,  na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , lub na tacę w podpisanej kopercie, na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik do domu parafialnego, łącznie 350 m 2. Do spłacenia pozostała jeszcze kwota  20.500 złotych, od każdej rodziny. W tym roku nie otrzymaliśmy żadnego dofinansowania, ani od Gminy Kiwity, ani Starostwa Powiatowego .  Ponieważ minął już czas zapłaty faktur, zmuszony byłem poszukać 4 rodziny, które udzieliły kredytu łącznie na kwotę 20 000,00 złotych na czas kilku miesięcy, bez odsetek.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Wizytacja wraz z bierzmowaniem w naszej Parafii, wyznaczona została na niedzielę 22 listopada 2020 roku -  w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Bardzo proszę kandydatów, którzy byli już przygotowani do bierzmowania na miniony czerwiec, aby uczęszczali nadal obowiązkowo na Msze święte niedzielne. Zapraszam pilnie w przyszłą niedzielę 04.X,  po Mszy świętej o godz.11.00, kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami, na spotkanie formacyjno-organizacyjne.

 

·    Wyrazy podziękowania przekazuję Paniom : Michalinie Kufieta i Annie Maruszczak, za piękne i solidne posprzątanie oraz  uporządkowanie kruchty bocznej północnej w naszym kościele, a także Panu Markowi Chodorowskiemu za wykonanie półek do szaf  w tej kruchcie. Dzięki temu jest porządek i  mamy udostępnioną drugą drogę ewakuacji w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    We wtorek 29 września o godz.12.00 - będzie Msza święta pogrzebowa w kościele Wozławkach -  w intencji zmarłej  ś+p Teresy Świerzewskiej, mieszającej w ostatnich latach w Kobieli.  Po Mszy świętej, ciało spocznie na cmentarzu parafialnym w Wozławkach, zgodnie z wolą  zmarłej.  Rodzinie zmarłej przekazuję wyrazy współczucia i dar kapłańskiej modlitwy. ,, Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>