<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

I Niedziela Adwentu  29 listopada 2020 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Hasło nowego roku liturgicznego 2020/2021 brzmi ,, Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy ” . To czas radosnego, ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Księża Biskupi zachęcają do powrotu do kościołów. Dziś także poświecenie wieńca i świec adwentowych oraz świecy, zwanej ,, roratką ”.

 

·    W Adwencie zapraszam na RORATY – z lampionami lub świecami : w środy o godz.16.00  i  w soboty o godz.10.00.

 

·    Bardzo dziękuję za dary żywności na stół parafialny z racji wizytacji i bierzmowania następującym rodzinom : Aleksandrze Ostrowskiej, Janinie i Edwardowi Maziarskim, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Krystynie i Romualdowi Fic, Teresie i Stanisławowi Jakubowskim, Izabeli Mieczkowskiej, Halinie Dobrzyńskiej,Gabrieli Mieczkowskiej-Karbownik oraz  Małgorzacie Szutowicz i Marioli Bruździak – również za pomoc i organizację prac w kuchni.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Pragnę podziękować Pani Katechetce, młodzieży bierzmowanej i rodzicom, za uporządkowanie dekoracji w kościele po zakończonej uroczystości wizytacji i bierzmowania.  Bóg zapłać !

 

·    Jutro 30 listopada obchodzimy Uroczystość Świętego Andrzeja Apostoła, głównego Patrona Archidiecezji Warmińskiej.

 

·     W pierwszy czwartek miesiąca 03 grudnia przypada wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera.  Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.15.30,  na Godzinę Świętą.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 04 grudnia odwiedziny chorych od godz.10.00.  Spowiedź święta od godz.15.30.  W tym dniu przeżywamy wspomnienie świętego Jana Damasceńskiego, prezbitera oraz świętej Barbary, dziewicy i męczennicy.

 

·    W pierwszą sobotę miesiąca 05 grudnia Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca na Kurię tj. ryczałt, natomiast ofiary zbierane po Mszach świętych do puszek, będą przeznaczone w II niedzielą Adwentu 06 grudnia na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

·    Jutro kończymy listopadowe Wypominki połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych bliskich naszemu sercu. Serdeczne Bóg zapłać za pamięć o zmarłych i za złożone ofiary w kwocie 2500 złotych, która została przeznaczona na pomniejszenie zadłużenia za wykonanie nowych alejek na naszym cmentarzu parafialnym. Do spłaty pozostało 14.600 złotych. W tym roku tylko około 60%  było kartek na Wypominki, w porównaniu z rokiem ubiegłym.  Mimo nieobecności ofiarodawców, to codziennie były czytane Zaduszki  i Koronka Do Miłosierdzia Bożego.

 

·    Pani Organistka roznosi już poświęcone opłatki wigilijne. Tak jak w poprzednich latach uprzejmie proszę, o życzliwe przyjmowanie. Składane dobrowolne ofiary, są w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszego podziękowania, za całoroczną posługę grania  i śpiewania w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·    Od dzisiejszej I Niedzieli Adwentu, można już nabywać w zakrystii kościoła, świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i złożoną ofiarę na kwiaty na Boże Narodzenie, następującym rodzinom : Marioli Bruździak, Bożenie i Ryszardowi Kiewicz oraz Renacie i Andrzejowi Zwolińskim, również za zdjęcie sprzed kościoła flag narodowych, maryjnych i papieskich. Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w czwartek  10 grudnia o godz.16.40 ( przed rekolekcjami ), o nasz kościół zadbały  rodziny : Mariola Gałązka, Lilla Maruszczak i Elżbieta Szumska.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej, po  nowe aktualne ,, Ziarno ”.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Wyrazy podziękowania przekazuję naszym Strażakom Dariuszowi Bekieszczukowi i Piotrowi Kroczakowi za przeniesienie i montaż uchwytów do flag na wyższy poziom na frontonie kościoła, a także za zawieszenie flag na Narodowe Święto Niepodległości.  Bóg zapłać !

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i wiele dobra, a nade wszystko Bożego błogosławieństwa, a wszystkim chorym i przeżywającym trudne dni, powrotu do zdrowia, a także pokoju, uśmiechu, nadziei i radości serca . Szczęść Boże !

 

·  Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>