<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

Procesja na Odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Kiwitach – 29 czerwca 2020 roku, godz.11.00

 

XIII  Niedziela Zwykła 28 czerwca 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Prosimy dziś o Moc i Dary Ducha Świętego podczas wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej.

 

·    Jutro 29 czerwca w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła taca, jako ,, Świętopietrze ”  na całym świecie , jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.  Bóg zapłać !

 

·    We wtorek 30 czerwca we wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, kończymy śpiewaną Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej o godz.17.00.

 

·    W środę 01 lipca obchodzimy wspomnienie liturgiczne świętego Ottona, biskupa.

 

·    W pierwszy czwartek miesiąca 02 lipca zapraszam na Godzinę Świętą o godz.16.30, podczas której będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlić się o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do życia konsekrowanego, natomiast o godz.17.00 - Msza święta wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 03 lipca przypada Święto świętego Tomasza Apostoła ; odwiedziny chorych od godz.10.00, a  o godz.16.30 spowiedź święta.

 

·    W pierwszą sobotę miesiąca 04 lipca Msza święta wotywna o godz.10.00  o  Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa różańcowa z rozważaniami o godz.9.20.

 

·    W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca 05 lipca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz.9.00.

 

·    Przypominam, że dzieci rocznicowe i  I-komunijne , a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania,  mimo wakacji, mają obowiązek wraz z rodzicami uczestniczyć we Mszach świętych niedzielnych i po błogosławieństwie zgłaszać się do księdza proboszcza lub katechetki z dzienniczkiem do podpisu.

 

·    Doroczny Odpust parafialny będziemy świętować w naszej Parafii jutro w poniedziałek 29 czerwca o godz.11.00 , w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy. Przybędą Kapłani z  dekanatu lidzbarskiego i bartoszyckiego, będzie Msza święta koncelebrowana oraz dogodna sposobność do spowiedzi świętej, a także możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Szczegółowe informacje są podane w zakładce ,, Procesja na Odpust 29.06.2020 r.”.  Prośba do Szanownych Parafian o upieczenie ciasta lub jeżeli ktoś może o przygotowanie gotowego dania obiadowego.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, żywe kwiaty  na Odpust parafialny, następującym rodzinom : Janinie Maziarskiej, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz oraz Aleksandrze Bilickiej.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 04 lipca, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Maria Krzykalska, Katarzyna Parzych, Jerzy Kiewicz i Zbigniew Parzych. Pragnę podziękować za ofiarowanie kwiatów ogrodowych na Odpust Michalinie, Justynie i Mai Kufieta oraz Halinie Grzegorczyk. Bóg zapłać ! Nadal bardzo serdecznie proszę o przynoszenie do naszego kościoła kwiaty ogrodowe  i z działek , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00  lub w soboty o godz.10.40.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·    Pragnę podziękować Małgorzacie i Henrykowi Szutowicz oraz Danucie i Julianowi Kuriata - za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele.  Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary na nowe chodniki - alejki o powierzchni 300 m2  -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym. Prace będą wykonywane w lipcu i sierpniu br.   Bóg zapłać !

 

·    Słowa podziękowania i uznania przekazuję wszystkim mieszkańcom Rokitnika, za  inicjatywę ułożenia kostką Pol-bruk wraz z obrzeżami -   chodnika przed Kapliczką, którą każdego roku przygotowują na Uroczystość Bożego Ciała, a także za zamontowanie uchwytów do ustawiania brzózek. Bardzo dziękuję również wykonawcom Panom : Andrzejowi Zwolińskiemu i Czesławowi Książek.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Zapowiedzi przedślubne :  II  Patrycja Bruździak, panna, zamieszkała w Rokitniku, Parafia tutejsza   i  Radosław Górski, kawaler, zamieszkały w Kraszewie, Parafia świętej Elżbiety.

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl          Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>