<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

 

  V Niedziela Wielkiego Postu  29 marca 2020  roku.  Ogłoszenia.

 

·       Dziś przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu.  Czytania mszalne, szczególnie Ewangelia o wskrzeszeniu Łazarza, stanowią bezpośrednie nawiązanie i przygotowanie do Zmartwychwstania Chrystusa. Cud Zmartwychwstania ukrzyżowanego Boga ma nas utwierdzić w przekonaniu, że Pan Bóg nie przegrywa nigdy. W oparciu o ten cud będziemy nieustannie wzmacniać naszą wiarę i ufność w Boga, w tym przekonaniu, że Pan Bóg nie chce śmierci grzesznika , ale by się nawrócił i żył.

 

·        DROGA KRZYŻOWA  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·       GORZKIE ŻALE śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45 i  10.45.  Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·       W czwartek 02 kwietnia w 15 rocznicę przejścia do Domu Ojca - Świętego Jana Pawła II, będziemy w sposób szczególny modlić się o ustanie pandemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na świecie, za przemożnym  wstawiennictwem Naszego Papieża Polaka.

 

·       Na podstawie wydanych przez Księdza Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego Dekretów ( archwarmia.pl) , dotyczących organizowania duszpasterstwa w Parafiach, zostaje odwołany w naszej Parafii dzień spowiedzi wielkopostnej, który był zaplanowany na piątek 03 kwietnia. Po ustaniu pandemii, każda Parafia ma zorganizować dzień spowiedzi świętej.  W naszym kościele można indywidualnie i pojedynczo każdego dnia przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania przed Mszą świętą.  Zapraszam do spowiedzi również w Wielki Czwartek 09 kwietnia o godz.18.30 do 19.00  oraz w Wielką Sobotę 11 kwietnia od godz.12.00  do  13.00.   Zgodnie z informacją Episkopatu Polski, spowiedź wielkanocna trwa do 07 czerwca do Uroczystości Najświętszej Trójcy.

 

·       Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia o stanie epidemicznym w naszym kraju, do dnia 11 kwietnia 2020 roku, w kościele może przebywać do 5 osób, wyłączając księdza i obsługę liturgii.

 

·       W przyszłą niedzielę palmową – nie będzie obrzędu poświecenia palm.

 

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w naszej Ojczyźnie, został wstrzymany kolportaż parafialny ,, Gościa Niedzielnego od nr 12/2020 z datą 22 marca 2020 r.   Natomiast jest marcowy i kwietniowy numer ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł, a pozostałe czasopisma ofiara dowolna

 

·       Do Uroczystości Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania formacyjne i organizacyjne dzieci komunijnych i młodzieży do Bierzmowania.

 

·        Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie, zasłonięcie Krzyży oraz za złożoną ofiarę  na zakup nowego paschału następującym rodzinom : Krystynie Szal, Marzenie Łokaj i Jerzemu Majek.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby teraz w Wielką Środę 08 kwietnia w ciągu dnia lub po Mszy świętej o godz.17.00, o nasz kościół zadbały wyjątkowo dwa zespoły rodzin: Michalina i Anna Kufieta, Maria Wawrykiewicz, Krystyna i Anna Krawczyszyn oraz Halina Kotowicz. Te rodziny proszę również o przygotowanie pod kierunkiem Pani Organistki, symbolicznej Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa oraz zakupienie kwiatów. W tym roku w związku z epidemią, nie będzie po domach organizowana żadna zbiórka ofiar  na kwiaty.  Kto chciałby,  może ofiarować indywidualnie kwiaty do Grobu Pańskiego w naszym kościele.

 

·       W dzisiejszą V niedzielę miesiąca 29.03, taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny – forma ryczałtu.  Bóg zapłać !

 

·       TVP 3 Olsztyn nadawać będzie Rekolekcje Wielkopostne pt. Pytania Boga do człowieka ??? .   Nauki będą emitowane od niedzieli do środy włącznie tj. w dniach 29.03 do 01.04.2020.  Serdecznie polecam.

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>