<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

 

XXII  Niedziela Zwykła 30 sierpnia 2020 r.  Ogłoszenia.

 

·    Wtorek 01 września we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej Pokoju,  przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej, rozpętanej przez Niemcy hitlerowskie. To dzień pamięci wszystkich ofiar , a także dzień modlitw o pokój na świecie.

 

·    W I czwartek miesiąca 03 września przypada wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.  Zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas Godziny Świętej o 16.30.

 

·    W I piątek miesiąca 04 września, obchodzimy wspomnienie liturgiczne błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek. Od godz.10.00 - odwiedziny chorych, a spowiedź święta od 16.30.

 

·    W I sobotę miesiąca 05 września Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

 

·    W odpowiedzi na Apel  Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w ubiegłą niedzielę 23 sierpnia, która była dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, zebraliśmy po Mszach świętych do puszek kwotę 278 zł, która za pośrednictwem Caritas Polska, została już przekazana na rzecz poszkodowanych, w wyniku eksplozji materiałów wybuchowych w dniu 04 sierpnia br.  Serdeczne Bóg zapłać - za dar Waszego serca.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz żywe kwiaty następującym rodzinom : Bożenie i Aleksandrze Adamkiewicz, Małgorzacie i Mariuszowi Opalach oraz Klaudii Adamkiewicz.    Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 05 września, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Mariola Pozarzycka, Sabina Kruszel, Barbara i Teresa Dawid oraz Karolina Kapuścińska.  Serdecznie dziękuję Pani Annie Bekeszczuk za ofiarowane do naszego kościoła kwiaty ogrodowe , w piątki na Mszę świętą o godz.17.00 .   Bóg zapłać !

 

·    Słowa podziękowania przekazuję mieszkańcom Kobieli i Kolonie Stoczek, za skoszenie i wywiezienie trawy z cmentarza, posesji kościoła i z ogrodu parafialnego.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    Bardzo dziękuję za składane ofiary osobiście ,  na konto parafialne nr 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693 , lub na tacę w podpisanej kopercie, na nowe alejki -  z kostki Pol-bruk, na naszym cmentarzu parafialnym oraz na nowy chodnik z parkingu do domu parafialnego. Wpłaty od Parafian wyniosły 14.100 zł, a także nadwyżka z ubiegłego roku 850 zł. Tak więc mamy jeszcze do spłacenia 23.800 zł.  Bardzo proszę nie czekać aż do kolędy, gdyż w tym tygodniu mija już czas rozliczenia tej inwestycji  Dziękuję również za hojniejsze ofiary od rodzin zamożnych i bardziej sytuowanych, a także od tych którzy mają więcej grobów na naszym cmentarzu. Serdeczne Bóg zapłać.

 

·    Dziś w  niedzielę 30 sierpnia po Mszy świętej ( wyjątkowo ) o godz.9.00, zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej.

 

·     Przekazuję Panu Damianowi Maruszczak wyrazy wdzięczności i podziękowania za bezinteresowne i  profesjonalne oczyszczenie, wypiaskowanie oraz pomalowanie w temperaturze ponad 200 stopni C, bramy i furtki przed naszym kościołem.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Dziś w  niedzielę 30 sierpnia  o godz.9.15, wyruszy  sprzed naszego kościoła w Kiwitach piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka, na coroczny Odpust.  Kto może, serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania.

 

·    Dziś w  V niedzielę miesiąca 30.08,  połowa ofiar zbieranych na tacę , jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Bóg zapłać!

 

·    W przyszłą niedzielę 06 września zapraszam na spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci komunijne rocznicowe, po Mszy świętej o godz.11.00,   natomiast po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·    Jeszcze tylko jutro 31 sierpnia można zgłosić się do GOPS w Kiwitach po Skierowanie, uprawniające do otrzymywania artykułów spożywczych z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

·    Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia z Chełmna, przekazały naszej Parafii medaliki z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny, Niepokalanie Poczętej, które można wziąć w kruchcie kościoła.

 

·     Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom, a także pracownikom Szkoły Podstawowej w Kiwitach, życzę bezpiecznego i zdrowego zdobywania wiedzy w nowym roku szkolnym, a pedagogom cierpliwości oraz satysfakcji z pełnionej wychowawczej i edukacyjnej misji - w służbie młodemu pokoleniu.   Szczęść Boże !

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>