<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku     

 

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

 

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

 

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
czyli  Boże Ciało  11 czerwca  2020 roku  w  Kiwitach.

 

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 maja 2020 r. Ogłoszenia.

 

·    Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – to święto umocnienia Kościoła i jedności wszystkich ochrzczonych. Wołajmy z wiarą : Przyjdź Duchu Święty i napełnij nas swoimi Darami .

 

·    Bardzo dziękuję za wpisanie się na listę do Odmawiania Nieustającego Różańca 9 -go dnia każdego miesiąca. Jest już komplet osób. Aktualna lista jest umieszczona w gablocie w kruchcie kościoła i na stronie internetowej naszej Parafii.   Bóg zapłać !

 

·    Dziś kończymy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.  Wszystkim biorącym udział we wspólnej modlitwie , zarówno w kościele oraz  przy Kapliczkach i Krzyżach wyrażam słowa podziękowania.  Bóg zapłać - za troskę o estetykę i piękno naszych warmińskich Kapliczek i Krzyży.

 

·    Od jutra, od 01 czerwca rozpoczynamy Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej o godz.17.00 Serdecznie zapraszam.

 

·    Jutro 01 czerwca w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Będziemy modlić się w Dniu Dziecka w intencji wszystkich dzieci.

 

·    W środę 03 czerwca przypada wspomnienie świętego Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

 

·    W I czwartek miesiąca w Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz.16.30.  To także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów i dzień pamięci o warmińskich męczennikach.

 

·    W I piątek miesiąca 05 czerwca przypada wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.  Odwiedziny chorych od godz.10.00 Natomiast spowiedź święta od godz.16.30.

 

·    W I sobotę miesiąca 06 czerwca Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

·    We czwartek 04 czerwca w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, cała wspólnota seminaryjna w Wyższym Seminarium Duchownym ,,Hosianum ”w Olsztynie na czele z Księdzem Rektorem i Wychowawcami, będzie modlić się w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego w naszej Parafii w Kiwitach .  Przekazujemy Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Wyrażam słowa podziękowania Parafianom z każdej miejscowości, a więc z Kobieli, Bartnik, Rokitnika i Kiwit,  za gorliwy udział w dorocznej całodziennej  Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbyła się w minioną środę 27 maja.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty następującym rodzinom : Annie i Rafałowi oraz Marcie Wojczulanio, Zbigniewowi oraz Magdalenie i Aleksandrze Zawadzkim, a także Beacie Kiłyk.   Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 06 czerwca o godz.10.40, o nasz kościół zadbały  rodziny : Anna Mikulska, Jolanta Świderska-Gajc  i  Wioletta Skomorucha.

 

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł  i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·    Pragnę podziękować Mariannie i Tadeuszowi Borończyk oraz Stefanii i Halinie Jakubowskim za złożoną ofiarę na nowy ekran projekcyjny w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Przekazuję słowa podziękowania Panu Markowi Chodorowskiemu za naprawę ławki w kościele oraz ogranicznika przed drzwiami głównymi, a także za przegląd i naprawę ogrodzenia w ogrodzie przed domem parafialnym.   Bóg zapłać !

 

·    Ofiary zbierane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone z racji V niedzieli miesiąca, na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny – ryczałt.

 

·    Od soboty 30 maja 2020 r, nie obowiązuje w kościołach limit wiernych.

 

·    Osoby i rodziny, które mają Skierowanie z GOPS – Kiwity, zapraszam po odbiór żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej 03 czerwca we środę, od godz.11.00 do 13.00.  Odbiór żywności będzie się odbywał z zachowaniem norm bezpieczeństwa sanitarnego tzn. wchodzimy do korytarza budynku parafialnego - pojedynczo w odstępie 2 m odległości od osoby, w rękawicach i maseczkach osłaniających usta i nos.

 

·     W związku z Uroczystością Bożego Ciała, proszę o przygotowanie I Ołtarza mieszkańców Bartnik ;  II Ołtarza mieszkańców Rokitnika ;  III Ołtarza mieszkańców Kiwit kolonie w kierunku Trutnowa  oraz IV Ołtarza mieszkańców Kobieli ( wieś lewa strona ).

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl         
Jest nowa galeria zdjęć !

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>