<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

     I  Niedziela  Adwentu  01  grudnia 2019 roku. 

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy ADWENT. Hasło nowego roku liturgicznego 2019/2020 brzmi ,, Wielka Tajemnica Wiary ” . To czas radosnego, ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Pamiętajmy o dobrych postanowieniach. Dziś także poświecenie wieńca i świec adwentowych oraz świecy maryjnej, zwanej ,, roratką ” .

 

·     W Adwencie zapraszam na RORATY – z lampionami lub świecami : w środy o godz.16.00  i  w soboty o godz.10.00.

 

·     Dziś po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Podczas obu Mszy świętych poświecenie wody i pokropienie nią Ludu Bożego ( tzw. aspersja ). Taca dzisiejsza na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – ryczałt.   Bóg zapłać !

 

·     W ubiegłą niedzielę , zostały poświęcone opłatki wigilijne, które roznosi już Pani Organistka. Tak jak w poprzednich latach bardzo proszę, o życzliwe przyjmowanie. Składane dobrowolne ofiary, są w całości przeznaczone na potrzeby Pani Organistki, jako wyraz naszej wdzięczności i podziękowania, za całoroczną posługę grania  i śpiewania w naszym kościele.

 

·     We wtorek 03 grudnia przypada wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 

·     W środę 04 grudnia wspominamy świętego Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz świętą Barbarę, dziewicę i męczennicę.

 

·     W pierwszy czwartek miesiąca zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu, czyli Godzinę Świętą o godz.15.30.

 

·     W pierwszy piątek miesiąca 06 grudnia przypada wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa.  Odwiedziny chorych od godz.10.00.  Spowiedź święta od godz.15.30.

 

·     W piątek 06 grudnia w Kiwitach będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat, przy Gminnym Ośrodku Kultury nr 2 , od godz.8.00 do 13.00.  Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

 

·     W pierwszą sobotę miesiąca 07 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

 

·     Od dzisiejszej I Niedzieli Adwentu, będzie można nabyć w zakrystii kościoła, świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·     W przyszłą II Niedzielą Adwentu 08 grudnia , kto będzie mógł zostać - to zapraszam na Godzinę Łaski dla świata od 12.00 do godz.13.00.  Będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.   W tym dniu po Mszach świętych w całej Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie,  natomiast taca będzie przeznaczona na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść naszego kościoła, plebanii i budynków gospodarczych.  Bóg zapłać !

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , posprzątanie i zakupienie nowych mopów do sprzątania i środków czystości, następującym rodzinom :  Wandzie Demkowskiej,  Patrycji Grabińskiej,  Jolancie  i Anecie Majek oraz Annie Filipek .  Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 07 grudnia, o godz.10.45 , o nasz kościół zadbały rodziny : Violetta Chodorowska, Marta Jakubczak, Karol Leontowicz oraz Waldemar, Jacek i Piotr Mazur.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą 13 i 14 grudnia, tj. w piątek i sobotę przed III Niedzielą Adwentu.   Plan jest podany razem z intencjami.

 

·     Zapowiedzi przedślubne I  : Katarzyna Książek, panna, córka Jadwigi i Czesława, zamieszkała w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Mariusz Książek, kawaler, syn Bogusławy i Wincentego, zamieszkały w Parafii św. Rocha w Długosiodle , diecezja łomżyńska.

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>