<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

     Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 02 czerwca 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Jezus po Zmartwychwstaniu przez czterdzieści dni ukazywał się apostołom i mówił im o królestwie Bożym. Po tym czasie wstąpił do nieba. Jezus nie zostawił nas samych. Obiecał, że będzie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Niech towarzyszy nam nadzieja, że dołączymy kiedyś do chwały Chrystusa.

 

·    W dzisiejszą  I niedzielę miesiąca 02 czerwca, po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca z racji pierwszej niedzieli miesiąca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej – ryczałt.  W tym dniu z okazji Święta Dziękczynienia, będzie w całej Polsce zbiórka do puszek po Mszach Świętych, na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.  Bóg zapłać !

 

·    Zapraszam od poniedziałku do piątku o godz.16.45, na śpiewane Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty recytujemy Litanię do NSPJ po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewamy przed obiema Mszami św.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania Parafianom z każdej miejscowości, a więc z Bartnik, Kiwit, Rokitnika i Kobieli,  za gorliwy udział w dorocznej całodziennej  Adoracji Najświętszego Sakramentu, która odbyła się w miniony poniedziałek 27 maja.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jutro 03 czerwca będzie wspomnienie liturgiczne świętego Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.

 

·    We wtorek 04 czerwca cała wspólnota seminaryjna w Wyższym Seminarium Duchownym ,,Hosianum ”w Olsztynie na czele z Księdzem Rektorem i Wychowawcami, będzie modlić się w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego w naszej Parafii w Kiwitach .  Przekazujemy Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    W tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz.17.40, odbędzie się próba liturgiczna dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej, wraz z rodzicami i katechetką.

 

·    W środę 05 czerwca będziemy wspominać świętego Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

·    W czwartek 06 czerwca, przypada wspomnienie świętego Norberta, biskupa.

 

·    W pierwszy piątek miesiąca 07 czerwca odwiedziny chorych od godz.10.00.  Po południu spowiedź święta od godz.16.30.

 

·    W sobotę 08 czerwca będziemy obchodzić wspomnienie świętej Jadwigi Królowej.

 

·    W miniony piątek 31 maja rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego.

 

·    W ubiegłym tygodniu we czwartek 30 maja modliłem się z mieszkańcami Rokitnika przy Kapliczce, o urodzaje i obfite plony, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców Rokitnika. Bóg zapłać za zaproszenie i wspólną modlitwę oraz za poczęstunek u Państwa Anny i Zbigniewa Maruszczak oraz za gościńca ze sobą. Również dziękuję mieszkańcom Kobieli za wspólną modlitwę przy Krzyżu i za poczęstunek oraz gościńca ze sobą rodzinom : Halinie Dobrzyńskiej, Izabeli Mieczkowskiej, Gabrieli Mieczkowskiej-Karbownik i Teresie Perduta.   Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty, następującym rodzinom: Bożenie i Aleksandrze Adamkiewicz, Małgorzacie Opalach oraz Joannie i Jakubowi Adamkiewicz.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 08 czerwca, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały rodziny: Mariola Pozarzycka, Barbara i Teresa Dawid, Maria Piasecka.

 

·    W przyszłą II niedzielę miesiąca – taca gospodarcza.

 

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno”.

  

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>