<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

    IV Niedziela  Zwykła

  03 lutego 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś na cześć świętego Błażeja – patrona od chorób gardła, na zakończenie Eucharystii, będzie specjalne błogosławieństwo świec i wiernych. 

 

·   Dziś po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.   Taca dzisiejsza na Kurię - ryczałt.  Bóg zapłać !

 

·   We wtorek 05 lutego obchodzimy wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas Mszy świętej o godz.16.00, będzie błogosławieństwo chleba ku czci świętej patronki od nieszczęść ognia i innych kataklizmów.

 

·   W pierwszy czwartek miesiąca  07 lutego zapraszam na Godzinę Świętą o godz.15.30.

 

·    Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie  następującym rodzinom : Wandzie Wojtulskiej, Kindze Dziadosz i Darii Przybysz.  Bóg zapłać !  Zapraszam w najbliższą sobotę 09 lutego, po Mszy świętej o godz.10.00, tych   mieszkańców Kiwit, którzy dekorowali kościół na święta Bożego Narodzenia, aby rozebrali choinki , uporządkowali dekoracje i   posprzątali naszą świątynię.

 

·   W przyszłą II niedzielę miesiąca - taca gospodarcza.

 

·   DRODZY  PARAFIANIE !   trwa  jeszcze doroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą.  W każdej rodzinie zostawiam oprócz tradycyjnego obrazka, także książeczkę pod nazwą ,,W mocy Bożego Ducha ” - jako pamiątkę wizyty duszpasterskiej.

 

·   PLAN  KOLĘDY :

- poniedziałek 04 lutego, od godz.10.00 Rokitnik Stacja PKP i mieszkańcy domów nr 22; 48 ;49 ; 47; 50 ; i 50 A

- środa 06 lutego, od godz.10.00  Rokitnik kolonie  i 78

·   Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie, już z góry bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać !

 

·   Przekazuję serdeczne słowa podziękowania  Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy.  Bardzo dziękuję za poczęstunki i obiady, a także za różne gościńce ze sobą.  W czasie kolędy można zamawiać intencje mszalne, a także wpłacać od każdej rodziny - roczną składkę 40 zł na wywóz odpadów z Cmentarza parafialnego.

 

·   Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód, poświęciły czas,  pomagając mi w kolędowaniu, następującym Parafianom : Małgorzacie Gralczyk, Tomaszowi Maruszczak, Zdzisławowi Wapniewskiemu, Sylwii Jaksina, Rafałowi Wojczulanio, Krzysztofowi  Stefanowiczowi, Marcinowi Skiba, Łukaszowi Demkowskiemu, Annie Filipek, Karolowi Leontowiczowi oraz Karolowi Chodorowskiemu.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   W przyszłą niedzielę 10 lutego po Mszy świętej o godz.11.00,  zapraszam na spotkanie konsultacyjne Duszpasterską Radę Parafialną, w budynku plebanii.

 

·   Zapraszam w tym tygodniu we wtorek 05 lutego od godz.11.00 do 14.00, po odbiór darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w budynku plebanii Kiwity 38, te rodziny, które otrzymały skierowanie z GOPS w Kiwitach.

 

·   Wyrażam słowa podziękowania za transport żywności swoim własnym samochodem z Caritas z Olsztyna -  Panu Rafałowi, Henrykowi i Zofii  Parzych oraz za pomoc techniczną swoja koparką Panu Krzysztofowi Parzych, a także za rozładunek Panom : Zbigniewowi Domareckiemu, Leszkowi Okońskiemu i Kazimierzowi Bakuła.  Bóg zapłać !

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

 

·   Zachęcam do nabywania i czytania gazet katolickich.

 

·   W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku  ś+p Wiesława Dobrzyńskiego i Jerzego Zanewiaka. Rodzinom zmarłych przekazuję raz jeszcze wyrazy współczucia i dar modlitwy.  ,, Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie... ” .

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>