<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

        VIII  Niedziela  Zwykła

  03 marca 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś przeżywamy VIII i ostatnią niedzielę zwykłą, przed Okresem Wielkiego Postu.

 

·   W tym tygodniu w  ŚRODĘ  POPIELCOWĄ 06 marca, rozpoczniemy WIELKI  POST.  Powinien to być czas wyciszenia, trzeźwości, osobistej refleksji i zadanie sobie pytania : co mogę zmienić i poprawić w swoim życiu, by być lepszym człowiekiem ?  Pamiętajmy o dobrych wielkopostnych postanowieniach.  Zapraszam na Msze święte o godz.10.00 i 18.00.  Posypanie głów popiołem oznacza nasze przemijanie, a także pokutę i gotowość nawrócenia. Taca będzie przeznaczona na coroczną jałmużnę wielkopostną od naszej Parafii. Obowiązuje ścisły post.

 

·   Każdego roku w Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do pieszej Niedzieli Wielkiego Postu – Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

 

·   W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek 04 i 05 marca, będą w Olsztynie dni skupienia dla wszystkich księży Archidiecezji Warmińskiej przed rozpoczęciem Okresu Wielkiego Postu.  Prośba o modlitwę za nas kapłanów.

 

·   Jutro 04.III, przypada Święto św. Kazimierza Królewicza.

 

·   W czwartek 07 marca we wspomnienie świętych męczennic Perpetuy i Felicyty,  zapraszam na Godzinę Świętą o godz.15.30.  Będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

·   W piątek 08 marca we wspomnienie świętego Jana Bożego, zakonnika, zapraszam wszystkie Panie z naszej Parafii, na Mszę świętą w Waszej intencji, o godz.16.30 - z okazji Dnia Kobiet.

 

·   Sobota 09 marca – to Dzień Nieustającego Różańca.  W tym dniu przypada wspomnienie świętej Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

 

·   W przyszłą drugą niedzielę miesiąca będzie taca gospodarcza

 

·   Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ  KRZYŻOWĄ ,  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.

 

·   Gorzkie  ŻALE, będziemy śpiewać po Mszy świętej o godz.9.00 w  I , III  i  V  Niedzielę Wielkiego Postu, natomiast po Mszy świętej o godz.11.00  w  II, IV i  VI  Niedzielę Wielkiego Postu. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·   Uprzejmie proszę, aby w sobotę 09 marca, po Mszy świętej o godz.10.00, o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Janina Maziarska, Halina Olechnowicz i Aleksandra Bilicka.

 

·   W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca, taca  przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.  Bóg zapłać !

 

·   Trwają jeszcze zapisy do 10 marca 2019 roku,  na bezpłatne 10 – dniowe kolonie letnie w okresie wakacyjnym, dla dzieci z naszej Parafii,  urodzone w latach 2007 – 2011, a więc w wieku 8 – 12 lat.  Koszt pobytu pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej  i nasza Parafia Kiwity.  Zgłosiły się tylko 2 osoby, a  mamy zarezerwowanych aż 15 miejsc.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

 

·   W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca, będzie zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy świętej o godz.9.00.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   Pan Wójt Gminy Kiwity, pozytywnie odpowiedział na nasze pismo urzędowe, dotyczące wycięcia dwóch świerków pospolitych na Cmentarzu parafialnym.  Sprawna  i bezpieczna akcja, została przeprowadzona w sobotę 23 lutego. Bardzo dziękuję rodzinie Państwa Augustyniak z Rokitnika za organizacje tych prac.  Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>