<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XVIII Niedziela Zwykła

04 sierpnia 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Jezus przestrzega nas dzisiaj przed gromadzeniem mienia. Nawet, jeśli będziemy mieć wszystkiego w nadmiarze, nie mamy pewności jutra – nie wiemy, kiedy Bóg nas powoła do siebie. Warto więc zatroszczyć się o bogactwa, które podobają się Bogu – dobro i miłość okazywane drugiemu człowiekowi, pokora i służba , czyste sumienie, życie zgodne z przykazaniami. Niech ta dzisiejsza niedziela umocni nas w dokonywaniu codziennych wyborów dążenia do tego, co w górze, a nie tylko do tego, co na ziemi.

 

·     Dziś 04 sierpnia wspominamy świętego Jana Marii Vianneya , prezbitera , patrona Księży Proboszczów.

 

·     Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Biskupi polscy zachęcają do abstynencji i proszą o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

 

·     Jutro w poniedziałek 05 sierpnia obchodzimy 440 rocznicę śmierci sługi Bożego kardynała Stanisława Hozjusza ( +1579 r.) .

 

·     We wtorek 06 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

 

·     30 lipca wyruszyła z Konkatedry świętego Jakuba w Olsztynie XXXVI Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która dojdzie 12 sierpnia do Częstochowy. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich pieszych pątników.

 

·     W czwartek 08.VIII, przypada wspomnienie świętego Dominika, prezbitera

 

·     W piątek 09 sierpnia obchodzimy Święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża ( Edyty Stein ) , dziewicy i męczennicy, patronki Europy. To także Dzień Nieustającego Różańca.

 

·     W sobotę 10.VIII, przypada Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

 

·     W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca na Archidiecezję Warmińską - ryczałt od wszystkich zameldowanych Parafian. Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom z Rokitnika : Lubomile Annie Kaczorowskiej, Annie Maruszczak, Hannie Kaczorowskiej i Halinie Bakuła. Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 10 sierpnia po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Marianna Artym, Bogumiła Markowska i Elżbieta Artym.

 

·     Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiarę na wywóz nieczystości stałych z naszego cmentarza parafialnego.

 

·     Wyrażam słowa podziękowania mieszkańcom Kobieli i Stoczka kolonie, za wykoszenie i wywiezienie trawy z posesji kościoła, cmentarza i ogrodu parafialnego. Bóg zapłać ! Pod koniec sierpnia zapraszam do tej wspólnotowej akcji mieszkańców Kiwit (lewa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).

 

·     W przyszłą II niedzielę 11.VIII, taca gospodarcza, będzie przeznaczona na spłatę kosztów renowacji naszego cmentarza parafialnego.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” lub obrazki.

 

·     Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask, potrzebnych w codziennym życiu.

 

·     SZANOWNI PARAFIANIE ! W ubiegłym tygodniu zakończymy już pierwszy etap układania kostką Pol-bruk alei głównej i bocznej na naszym Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Inwestycja będzie kontynuowana również w następnym roku, a nawet jeszcze w tym roku jesienią , jeżeli wszystkie rodziny uczciwie i solidarnie złożą ofiarę 100 złotych, także te, które nie mieszkają już na terenie naszej Parafii, ale mają groby swoich bliskich zmarłych, jak również i te które nie mają zmarłych na cmentarzu w Kiwitach, a mieszkają w naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które już złożyły ofiary na ten szczytny cel. Można również wpłacać na konto parafialne numer 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Całkowity koszt pierwszego etapu prac na ten rok wyniósł 26.250,00 zł. Połowę kosztów należy uregulować już w najbliższych dniach, a pozostałą część najpóźniej do końca sierpnia br. Bardzo proszę, aby nie czekać ze składką do kolędy. Na dzień dzisiejszy wpłynęła kwota w wysokości 5500 zł. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Przypominam, iż tylko do końca sierpnia 2019 roku, można zgłaszać się po Skierowanie do GOPS -u w Kiwitach ( naprzeciw kościoła), uprawniające do otrzymywania pomocy żywnościowej z CARITAS.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

                                     

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>