<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

III Niedziela Wielkanocna 05 maja 2019 roku.  Ogłoszenia.

 

·   Dziś w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  Ta Niedziela Biblijna jest połączona z trzecim Narodowym Czytaniem Pisma Świętego, którego hasło nawiązuje do 40 – rocznicy pierwszej pielgrzymki Świętego Jana Pawła II do Polski ,, Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi ! ”   Na stoliku pod chórem, są wyłożone w koszyku karteczki z zaznaczonym tekstem z Ewangelii według świętego Jana, do zabrania ze sobą, przeczytania i rozważenia go w tygodniu. 

 

·   Taca dzisiejsza z racji pierwszej niedzieli miesiąca - w formie ryczałtu, jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Warmińskiej.  Bóg zapłać !

 

·   W poniedziałek 06 maja przypada Święto Świętych Apostołów : Filipa i Jakuba.

 

·   We środę 08 maja obchodzimy Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

·   W przyszłą II Niedzielę miesiąca 12 maja, taca gospodarcza będzie przeznaczona na II etap remontu domu parafialnego.

 

·    Pragnę podziękować Paniom Sylwii Jaksina i Małgorzacie Langkau , za nasadzenie kwiatów przy Krzyżu Misyjnym.

 

·   UWAGA !   Produkty żywnościowe z Programu Caritas Spiżarnia Biedronka, są wydawane bezpłatnie w poniedziałki i czwartki, tylko od godz.15.00 do 15.30.  Lista uczestników  jest już zamknięta, z powodu ograniczonych możliwości pozyskiwania artykułów spożywczych.  Z tego Programu mogą korzystać tylko osoby samotne, rzeczywiście ubogie i niepełnosprawne, wykluczone społecznie  lub o  bardzo niskich dochodach – raz na dwa tygodnie.  Do 06 czerwca  br. , należy koniecznie dostarczyć kserokopie źródeł dochodu osób i rodzin korzystających z tego Programu, w celu weryfikacji zasadności i uczciwości korzystania z tej akcji.

 

·   We środę 01 maja we wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika, rozpoczęliśmy o godz.16.40 Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami.  W soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  a  w niedziele śpiewana o godz.8.50  i  10.50.   Bardzo serdecznie zapraszam.

 

·   W dzisiejszą I niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 

·   Bardzo dziękuję rodzinom z Kiwit nr domów : 37, 36, 40, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29 i 28 , za wczorajsze rozebranie dekoracji wielkanocnej, posprzątanie naszego kościoła i piękne uporządkowanie kwiatów.  Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 11 maja, po Mszy świętej o godz.10.00, zadbały o nasz kościół  rodziny : Elżbieta Głowacz,  Krystyna Jaksina  i  Alicja Prokopowicz.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   Serdeczne Bóg zapłać za wpłacanie składki rocznej od każdej rodziny w wysokości 40 złotych, na opłacanie faktur za wywóz nieczystości stałych z Cmentarza parafialnego. Dotyczy to również rodzin, które nie mieszkają w Parafii Kiwity, a mają groby zmarłych na naszym Cmentarzu.

 

·   Ponawiam po raz kolejny moje zaproszenie na bezpłatne 11- dniowe kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Turnus wypoczynkowy jest organizowany w dniach od 22 sierpnia do 01 września 2019 roku we Fromborku. Koszt pobytu dzieci wraz z wychowawcami pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej i nasza Parafia Kiwity.

 

·   Zwyczajem lat poprzednich, uprzejmie proszę, aby w maju zadbali o nasz Cmentarz parafialny, teren przy kościele i ogród przed domem parafialnym – mieszkańcy Rokitnika. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>