<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

             Niedziela  Uroczystość Objawienia Pańskiego

  06 stycznia  2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   W dzisiejszą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie opłatkowe.  Serdecznie zapraszam.  Podczas obu Mszy świętych poświęcenie wody i obrzęd pokropienia wiernych.

 

·   Jutro w poniedziałek 07 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne świętego Rajmunda z Penyafort, prezbitera.

 

·   W piątek 11 stycznia odbędzie się w Ostródzie o godz.19.00 w Expo Arena koncert, wyjątkowe wydarzenie muzyczne pod nazwą ,, Betlejem na Warmii i Mazurach ”. Plakat na tablicy.

 

·   W dzisiejszą niedzielę 06 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli – odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wody, kredy i kadzidła. Taca w tym dniu, jest przeznaczona dla polskich misjonarzy, pomniejszona o ryczałt na Kurię, z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań  K+M+B  lub  C+M+B  2019  ROK,

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i złożoną ofiarę zamiast kwiatów na zakup środków czystości,  następującym rodzinom : Jadwidze i Czesławowi Książek, Jolancie Jackowskiej oraz Ewie Patoleta.  Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w sobotę 19 stycznia 2019, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół  zadbały następujące rodziny : Anna Mikulska, Jolanta Świderska-Gajc  i Wioletta Skomorucha.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

 

·   Parafia nasza otrzymała z Caritas Archidiecezji Warmińskiej do rozprowadzenia wśród wiernych 20 cegiełek po 20 zł, pod nazwą -  Ambasador Miłosierdzia -  na budowę Hospicjum dla dzieci w Olsztynie. Bardzo proszę o dalsze nabywanie tych cegiełek. Bóg zapłać za zrozumienie.

 

·   DRODZY  PARAFIANIE !   w tym tygodniu, od jutra rozpocznę doroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin : pokój i dobro oraz wspólną modlitwą umocnić wiarę, nadzieję i miłość, udzielając wszystkim domownikom kapłańskiego błogosławieństwa.  W każdej rodzinie zostawiam oprócz tradycyjnego obrazka, także książeczkę pod nazwą ,, W mocy Bożego Ducha ! - jako pamiątkę wizyty duszpasterskiej.

 

·   PLAN  KOLĘDY :

-  poniedziałek 07 stycznia, od godz.10.00 Kiwity kolonie, kierunek Połapin.

-  wtorek 08 stycznia, od godz.10.00  Kiwity kolonie,  kierunek Trutnowo.

-  czwartek 10 stycznia, od godz.10.00  Kobiela kolonie –  prawa strona

-  piątek 11 stycznia, od godz.10.00  Kobiela kolonie -  lewa strona.

-  sobota 12 stycznia, od godz. 11.30 Stoczek kolonie nr 13, 12, 11, 10, 15  oraz  Kobiela 38, 39, 44, 37, 43, 41 i 40.

 

·   Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie, już z góry bardzo serdecznie dziękuję.  Bóg zapłać !

 

·   Jak już informowałem Szanownych Parafian, od 01 marca 2018 roku, wzrosła cena za wywóz odpadów z Cmentarza ze 106,92 zł -  do kwoty 173,14 zł,   natomiast od 01 stycznia 2019 roku, znowu wzrosła  opłata za jeden pojemnik o powierzchni 1,1 m3 -  do 189,64 zł.    Nasza Parafia dzierżawi 3 takie śmietniki przy Cmentarzu.  Informacje te na Piśmie przekazał Międzygminny Zakład Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych Sękity  Sp. z o.o.  z siedzibą w Bisztynku – Kolonia 14.
W związku z powyższą informacją, składka roczna w 2019 r. za wywóz śmieci i odpadów z Cmentarza parafialnego - wyniesie 40 złotych , ale od każdej rodziny, także od tych rodzin, które mieszkają poza naszą Parafią.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>