<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

PLAN  REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH

 

 

V  Niedziela Wielkiego Postu 07 kwietnia 2019 roku. 
Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu. Konferencja Episkopatu, postanowiła zachować zwyczaj zasłaniania  Krzyży i Obrazów w kościołach.  Krzyże pozostawia się zasłonięte aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki piątek,  Obrazy natomiast do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.  Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca poświęcenie wody i pokropienie nią wiernych.

 

·   Zakończyliśmy Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii, które przeprowadził Ksiądz mgr lic. Mariusz Wangin z Lidzbarka Warmińskiego – doktorant Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, któremu bardzo serdecznie dziękuję. Słowa wdzięczności kieruję do Kapłanów spowiedników z Krekol, Kłębowa i Stoczka Klasztornego. Wyrazy podziękowania przekazuje Parafianom za ofiarowane produkty żywnościowe na kapłański stół rekolekcyjny, a także Pani Organistce, ministrantom i lektorom, Paniom pracującym w kuchni i wszystkim za udział w naukach rekolekcyjnych.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   W przyszłą niedzielę palmową 14.IV, będzie poświęcenie palm podczas obu  Mszy świętych.  Taca gospodarcza.

 

·   Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ  KRZYŻOWĄ, w tym tygodniu o godz.17.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, przynoszą obowiązkowo do podpisu dzienniczki.  Po Nabożeństwie dzieci otrzymują specjalne wyklejanki kolejnych stacji Drogi Krzyżowej oraz drobne upominki.

 

·   Zapraszam na Gorzkie  Żale, które śpiewamy przed Mszami świętymi w niedziele Wielkiego Postu, o godz.8.45  i 10.45. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·    Pragnę podziękować Organistce Pani mgr Izabeli Mieczkowskiej za upranie i uprasowanie fioletowych zasłonek na Krzyże w naszym kościele oraz za pomoc  Paniom Aleksandrze Ostrowskiej, Danucie Szukis i Izabeli Mieczkowskiej w zasłonięciu Krzyży.  Bóg zapłać !

 

·   W zakrystii są do nabycia małe paschaliki, które można przynieść ze sobą na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie następującym rodzinom : Teresie Lipnickiej, Ewie Patoleta i Jolancie Chodorowskiej. Bóg zapłać !

 

·   Uprzejmie proszę, aby w tym roku przygotowali tzw. Ciemnicę oraz symboliczny Grób Pana Jezusa i posprzątali naszą świątynię w Wielką Środę 17 kwietnia,  a po Świętach Wielkanocy w sobotę 04 maja po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrali tę dekorację i posprzątali kościół mieszkańcy Kiwit nr 37, 36, 40, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29 i 28.

 

·   Tak jak w poprzednich latach, bardzo proszę o zorganizowanie składki w każdej miejscowości ( w Kiwitach w dużym sklepie ), a w innych wioskach u Radnych parafialnych lub u Sołtysów  - na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze. Tymi ofiarami dysponują osoby przygotowujące  dekorację Wielkanocną.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Dzisiejsza taca jest przeznaczona w całości na wykup kościołów poewangelickich.  Bóg zapłać !

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   W dzisiejszą I niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>