<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

PLAN  REKOLEKCJI  ADWENTOWYCH    

 

 

II Niedziela  Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

08  grudnia 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Dziś II Niedziela Adwentu. Hasło nowego roku liturgicznego 2019/2020 w cyklu A,  brzmi ,, Wielka Tajemnica Wiary ” . To czas radosnego, ale i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.  Pamiętajmy o dobrych postanowieniach, także o trzeźwości, niedzielnej Eucharystii  i spowiedzi adwentowej.

 

·     W sposób szczególny wspominamy dziś Maryję, obchodząc uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia. Maryja nie tylko była wolna od grzechu, ale również żyła blisko Boga.  Słowa, które wypowiedziała podczas zwiastowania : ,, Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa ! ” , pokazują, jak bardzo ufała Bogu. W tym możemy Ją naśladować i prosić o Jej pomoc w przygotowaniu naszych serc na przyjście Jezusa.

 

·     W Adwencie zapraszam na RORATY – z lampionami lub świecami : w środy o godz.16.00  i  w soboty o godz.10.00.

 

·     Jutro, poniedziałek 09 grudnia – to Dzień Nieustającego Różańca.

 

·     W środę 11 grudnia przypada wspomnienie świętego Damazego I, papieża.

 

·     W czwartek 12 grudnia obchodzimy wspomnienie NMP z Guadalupe.

 

·     W piątek 13 grudnia będzie wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy, patronki chorób oczu ( od słowa łac. lux-lucis, tzn. światło, jasność ). Ten dzień to smutna 38 rocznica wprowadzenia stanu wojennego  w Polsce. Ogarnijmy naszymi modlitwami wszystkich , którzy zginęli, zostali ranni i okaleczeni, byli internowani, bici i więzieni.  Prośmy, aby Jezus Miłosierny zagoił i uleczył rany przeszłości oraz uczył nas przebaczania i pojednania w teraźniejszości i przyszłości.

 

·     W sobotę 14 grudnia obchodzimy wspomnienie świętego Jana od Krzyża.

 

·     Od ubiegłej Niedzieli Adwentu, można już nabywać w zakrystii kościoła, świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·     W dzisiejszą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 08 grudnia , kto będzie mógł zostać - to zapraszam na Godzinę Łaski dla świata od 12.00 do godz.13.00.  Będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Również dziś po Mszach świętych w całej Polsce, są zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie,  natomiast dzisiejsza taca gospodarcza jest  przeznaczona na kwartalne ubezpieczenie  od nieszczęść naszego kościoła, plebanii i budynków gospodarczych.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” już w cenie 6 złotych i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół i posprzątanie, następującym rodzinom :  Violetcie i Karolowi Chodorowskim, Łukaszowi Jakubczak, Karolowi Leontowiczowi oraz Waldemarowi i Piotrowi Mazur. Jednocześnie dziękuję mieszkańcom Kobieli i Stoczek kolonie,  za kilku miesięczną troskę o czystość i estetykę naszej świątyni oraz za kwiaty. Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 14 grudnia, o godz.11.00 , o nasz kościół zadbały teraz rodziny z Bartnik : Irena Maruszczak, Bożena Aleksandrowicz i Karol Jaworski.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     Tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej Parafii będą 13 i 14 grudnia, tj. w piątek i sobotę przed III Niedzielą Adwentu, które poprowadzi Ksiądz mgr Michał Ułanowski, wikariusz z Parafii błogosławionej Franciszki Siedliskiej w Olsztynie.  Plan jest podany razem z intencjami na stronie internetowej naszej Parafii oraz na tablicy ogłoszeń i w kruchcie kościoła.  Będę bardzo wdzięczny za upieczenie ciasta i przygotowanie gotowych dań na kapłański stół rekolekcyjny oraz za każdy gest dobroci i przejaw wspólnotowej solidarności i odpowiedzialności.   Uprzejmie proszę o wcześniejszą  informację.

 

·     W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie formacyjne dzieci klasy III z rodzicami . Ofiary składane na tacę, w tym dniu, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne,, Hosianum ” w Olsztynie. Bóg zapłać!

 

·     Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Pani Danucie Gos, za całoroczne pranie szat liturgicznych oraz za wczorajszą wymianę obrusów na Rekolekcje i Święta Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuje też Paniom Teresie Kruszel i Marii Tkaczuk, za pomoc w wymianie obrusów na Ołtarze.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Zapowiedzi przedślubne II  : Katarzyna Książek, panna, córka Jadwigi i Czesława, zamieszkała w Kiwitach, Parafia tutejsza  i  Mariusz Książek, kawaler, syn Bogusławy i Wincentego, zamieszkały w Parafii św. Rocha w Długosiodle , diecezja łomżyńska.

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>