<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
czyli Boże Ciało 20 czerwca 2019 roku w Kiwitach.

 

Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

09 czerwca 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocny, o którym mówi II i III Przykazanie kościelne ,, Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą. Wołajmy z wiarą : ,, Przyjdź Duchu Święty ! ” i pozwólmy Mu działać w naszym życiu.

·    Dziś 09 czerwca – to Niedziela Nieustającego Różańca.

·    Jutro 10 czerwca będziemy przeżywać II Dzień Świąt Pięćdziesiątnicy, czyli Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła.

·    W ubiegłą niedzielę 02 czerwca, po Mszach świętych z okazji Święta Dziękczynienia, zebraliśmy do puszek na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, kwotę w wysokości 125 zł, którą przekazaliśmy na wskazane konto. Bóg zapłać !

·    Zapraszam od poniedziałku do piątku o godz.16.45, na śpiewane Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty recytujemy Litanię do NSPJ po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewamy przed obiema Mszami św.
·    We wtorek 11.VI, wspominamy świętego Barnabę, Apostoła.

·    W tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz.17.40, odbędzie się próba liturgiczna dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej, wraz z rodzicami i katechetką.

 

·    We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów i dzień pamięci o kapłanach męczennikach.

 

·    W piątek 14 czerwca wspominamy błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. Zapraszam w tym dniu dzieci pierwszokomunijne, rodziców i wszystkich chętnych na Spowiedź świętą o godz.16.30. Zaprosiłem z naszego dekanatu dwóch kapłanów spowiedników.

 

·    W sobotę 15 czerwca będziemy obchodzić wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Dyrektorowi i jednocześnie Radnemu w Zarządzie Powiatu Lidzbarskiego Panu mgr Aleksandrowi Olechnowiczowi, za profesjonalne wypisanie komputerowo obrazków pierwszokomunijnych, serwisowanie drukarki i komputera, instalacje nowych programów komputerowych, a także za nową szatę graficzną z nagłówkiem pisma urzędowego naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty, następującym rodzinom: Marioli Pozarzyckiej, Barbarze i Tadeuszowi Dawid oraz Marii Piaseckiej. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 15 czerwca, o godz.10.40, o nasz kościół zadbali i przygotowali na Uroczystość Pierwszej Komunii świętej rodzice dzieci...

 

·    Dziś w II niedzielę miesiąca – taca gospodarcza. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·    Przekazuję słowa podziękowania stolarzowi Panu Markowi Chodorowskiemu za wstawienie dwóch drewnianych ramek wentylacyjnych, pokrytych metalową siatką nad Ołtarzem i chórem. Bóg zapłać ! W okresie letnim codziennie jest otwarty nasz kościół i przez zasuwaną kratę jest dopływ ciepłego i świeżego powietrza.

 

·    W związku z Uroczystością Bożego Ciała, proszę o przygotowanie
I Ołtarza
mieszkańców Bartnik ;
II Ołtarza mieszkańców Rokitnika ;
III Ołtarza mieszkańców Kiwit nr domów : 1, 3, 3A , 4, 6, 37, 36, 40 , 35, 34 , 33 , 31 , 29 oraz
IV Ołtarza mieszkańców Kobieli ( wieś prawa strona ).

 

·    Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>