<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

    V Niedziela  Zwykła

  10 lutego 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   W dzisiejszą niedzielę, po Mszy świętej o godz.11.00,  zapraszam na spotkanie konsultacyjne Duszpasterską Radę Parafialną, w budynku plebanii.

 

·   W poniedziałek 11 lutego we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes,  będziemy obchodzić XXVII – Światowy Dzień Chorego.  Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich chorych na ciele i duszy, na Mszę świętą o godz.16.00.  Modlitwa Różańcowa w intencji wszystkich chorych i Ich opiekunów, rozpocznie się o godz.15.30.  Będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.  Jak każdego roku, zwracam się z apelem i prośbą do rodzin, a także sąsiadów o pomoc dla samotnych i osób w podeszłym wieku w dotarciu do naszej świątyni.  Już z góry przekazuję słowa - Bóg zapłać – za każdy gest miłosierdzia.

 

·   W czwartek 14 lutego obchodzimy święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

·    Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za rozebranie choinek, uporządkowanie dekoracji i posprzątanie oraz żywe kwiaty na Ołtarze mieszkańcom Kiwit nr : 18 ; 24; 25 ; 25A; 26; 32; 39 i 41. Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w sobotę 23 lutego, po Mszy świętej o godz.10.00, o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Maria Pawlik, Halina Jędrysek  i  Emilia Mejka.

 

·   W dzisiejszą II niedzielę miesiąca - taca gospodarcza jest przeznaczona na opłacenie usługi dekarsko-alpinistycznej   związanej z wymianą 7 dachówek, które wichura zrzuciła od strony północnej z wieży naszego kościoła, natomiast 5 dachówek od strony południowej zostało porozsuwanych, które należy uporządkować.  Bóg zapłać !

 

·   DRODZY  i SZANOWNI  PARAFIANIE !  , z Bożą pomocą, a także Waszą ludzką życzliwością i wsparciem, zakończyłem doroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą w rodzinach naszej wspólnoty parafialnej.  Za dwa tygodnie przedstawię podsumowanie kolędy i podam sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze za miniony 2018  rok.  Mszę świętą dziękczynną za szczęśliwe kolędowanie w intencji wszystkich Parafian , odprawię 21 lutego o godz.16.00.

 

·   Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą jeszcze zaprosić księdza proboszcza indywidualnie na kolędę w innym dogodnym terminie, najlepiej do 05 marca br. roku włącznie.

 

·   Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód, poświęciły czas,  pomagając mi w kolędowaniu, następującym Parafianom : Piotrowi Bruździak, Julianowi Kuriata, Piotrowi Tkaczukowi, Stefanowi Giera, Piotrowi Maruszczakowi , Leszkowi Augustyniakowi  i Mieczysławowi Masłowskiemu.   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam jeszcze jutro ( dodatkowo ) w poniedziałek 11 lutego od godz.11.00 do 12.00, po odbiór zaległych darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w budynku plebanii Kiwity 38, te rodziny, które otrzymały skierowanie z GOPS w Kiwitach.

 

·   W minioną sobotę 02 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego, zebraliśmy kwotę 152 złote – na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Spręcowie  i przekazaliśmy już na wskazane konto bankowe.  Siostry klauzurowe przekazują wraz z modlitwą serdeczne - Bóg zapłać !

 

·   Zachęcam do nabywania i czytania gazet katolickich.

 

·   Ogłaszam zapisy do końca lutego 2019 roku,  na bezpłatne 10 – dniowe kolonie letnie w okresie wakacyjnym, dla dzieci z naszej Parafii,  urodzone w latach 2007 – 2011, a więc w wieku 8 – 12 lat.  Koszt pobytu pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej  i nasza Parafia Kiwity. Szczegółowe informacje, będą podane w późniejszym czasie.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>