<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

            I  Niedziela Wielkiego Postu

  10 marca 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, kończąc Ogólnopolski Tydzień Modlitw o Trzeźwość, a także  Kwartalne Dni Modlitwy o Ducha Pokuty.

 

·   W Środę Popielcową 06 marca, rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. Powinien to być czas wyciszenia, trzeźwości, osobistej refleksji i zadanie sobie pytania : co mogę i powinienem zmienić w swoim dotychczasowym życiu, by być lepszym człowiekiem ?  Pamiętajmy o dobrych postanowieniach wielkopostnych, o modlitwie, poście  i jałmużnie, a także o tym, by zabaw hucznych nie urządzać !

 

·   Na Ołtarzu bocznym jest wyłożona Księga Trzeźwości.

 

·   Na stoliku pod chórem są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas, które można wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci, jaki dorośli i tam można składać jakieś drobne ofiary w ramach wielkopostnych wyrzeczeń, należy je przynieść do kościoła wraz ze święconką w Wielką Sobotę. Również są wyłożone papierowe siatki miłosierdzia dla ubogich, które wraz z różnymi artykułami spożywczymi, można przynieść do kościoła w ramach jałmużny w Niedzielę Palmową lub w inne dni przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego.

 

·   W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca 10 marca , ofiary składane na tacę, są przeznaczone na przygotowane już plany i projekty, związane z remontem murów kościoła – etap I  i  remont dachu plebanii – etap II .  Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ  KRZYŻOWĄ ,  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, przynoszą do podpisu dzienniczki

 

·   Zapraszam na Gorzkie  ŻALE, które będziemy śpiewać w niedziele Wielkiego Postu,  o godz.8.45  i 10.45.    Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·   W przyszłą niedzielę 17 marca po Mszach świętych w całej Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,, Ad gentes ”.

 

·   Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i zamiast kwiatów za  złożoną ofiarę na zakup środków czystości i worków papierowych do odkurzaczy, następującym rodzinom : Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Janinie i Edwardowi Maziarskim oraz Aleksandrze i Bogdanowi Bilickim.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby teraz w sobotę 23 marca, po Mszy świętej o godz.10.00, o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Maria Krzykalska, Katarzyna Parzych, Jerzy Kiewicz i Zbigniew Parzych.

 

·   W Wielkim Poście nie dekorujemy, ani nie ozdabiamy kościoła kwiatami, aż do Wielkiego Piątku.

 

·   Trwają jeszcze zapisy, na bezpłatne 10 – dniowe kolonie letnie w okresie wakacyjnym, dla dzieci z naszej Parafii, urodzone w latach 2007 – 2011, a więc w wieku 8 – 12 lat. Koszt pobytu pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej  i nasza Parafia Kiwity.  Zgłosiły się tylko 2 osoby, a  mamy zarezerwowanych aż 15 miejsc.

 

·   Każdego roku w Wielkim Poście w całej Archidiecezji Warmińskiej, jest organizowana Jałmużna Wielkopostna, przekazywana na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska. Pragniemy w ten sposób, choć w części wynagrodzić Panu Bogu i bliźniemu za różne grzechy i zaniedbania w czynieniu dobra, a także za krzywdy moralne i materialne, w tym grzechy oszustwa, pijaństwa i lekceważenia niedzielnej Eucharystii.  W naszym kościele jest do tego przeznaczona skarbonka w kruchcie kościoła z napisem ,, jałmużna wielkopostna ” .

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>