<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XIX Niedziela Zwykła

11 sierpnia 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·    Nie wiemy, kiedy Chrystus powtórnie przyjdzie na ziemię. Nie znamy też daty naszej śmierci. Mamy jedynie pewność, ze to nastąpi. Jezus dzisiaj zachęca nas, abyśmy byli gotowi. Wśród problemów i radości codziennego życia nie zapominajmy o naszym dążeniu do szczęścia wiecznego w niebie. Każdy dzień może być ostatnim dla nas na ziemi. Ważne, abyśmy zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem.

 

·    Dziś 11 sierpnia wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Świętolipską, Matkę Jedności Chrześcijan.

 

·    Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Biskupi polscy zachęcają do abstynencji i proszą o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

 

·    Jutro, w poniedziałek obchodzimy wspomnienie świętej Klary, dziewicy.

 

·    We wtorek 13 sierpnia wspominamy świętych męczenników : Poncjana, papieża i Hipolita, prezbitera. W tym dniu zapraszam na Różaniec Fatimski, o godz.16.30 w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie i Parafii.

 

·    W środę 14 sierpnia przypada wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

 

·    UWAGA ! We czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Zielnej. Jest to Święto kościelne nakazane, a więc obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej, tak jak w niedzielę. Podczas obu Eucharystii o godz.9.00 i 11.00, będzie poświęcenie wianków z owoców, zbóż, ziół i kwiatów. W tym dniu będziemy Panu Bogu dziękować za Cud nad Wisłą ( 1920 r. ) i modlić się w intencji Wojska Polskiego. Zachęcam do wywieszenia na swojej posesji Flagi Narodowej lub Maryjnej i zapraszam wszystkich Parafian i Gości do wspólnego świętowania.

 

·    W piątek 16 sierpnia obchodzimy wspomnienie świętego Stefana Węgierskiego.

 

·    Sobota 17 sierpnia – to wspomnienie świętego Jacka, prezbitera. Zapraszam jak każdego roku wszystkich Parafian, także byłych ministrantów, lektorów i lektorki oraz scholę, na Msze świętą o godz.10.00, w intencji zmarłego byłego wieloletniego Proboszcza naszej Parafii Ś+P Księdza Artura Józefa Szymanka w 16 rocznicę śmierci. Po Mszy świętej udamy się na Cmentarz, złożymy kwiaty, zapalimy znicze i modlitwą zakończymy nasze wspólnotowe spotkanie.

 

·    W przyszłą niedzielę , taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów – ryczałt od zameldowanych mieszkańców.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom z Rokitnika : Mariannie i Zdzisławowi Artym, Zbigniewowi Markowskiemu i Elżbiecie Artym. Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 17 sierpnia po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Barbara Parzych, Bożena Kolesar i Elżbieta Parzych.

 

·    W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 11 sierpnia taca gospodarcza, jest przeznaczona na spłatę kosztów renowacji naszego cmentarza parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” lub obrazki.

 

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask, potrzebnych w codziennym życiu.

 

·    SZANOWNI PARAFIANIE ! Zakończymy już pierwszy etap układania kostką Pol-bruk alei głównej i bocznej na naszym Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Wykonawca udzielił na piśmie gwarancji na 5 lat. Inwestycja będzie kontynuowana również w następnym roku, a nawet jeszcze w tym roku jesienią , jeżeli wszystkie rodziny uczciwie i solidarnie złożą ofiarę 100 złotych, także te, które nie mieszkają już na terenie naszej Parafii, ale mają groby swoich bliskich zmarłych, jak również i te które nie mają zmarłych na cmentarzu w Kiwitach, a mieszkają w naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które już złożyły ofiary na ten szczytny cel. Można również wpłacać na konto parafialne numer 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Koszt pierwszego etapu prac na ten rok wyniósł 26.250,00 zł. Całkowite rozliczenie powinno nastąpić najpóźniej do końca sierpnia br. Bardzo proszę, aby nie czekać ze składką do kolędy. Na dzień dzisiejszy wpłynęła kwota w wysokości 8.800 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>