<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

     IV Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019 roku.  Ogłoszenia.

 

·   W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkanocną, zwaną Dobrego Pasterza, już po raz 56 rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

 

·   Jutro 13 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.  Zapraszam na Różaniec Fatimski o godz.16.30, w 38 rocznicę zamachu na życie Jana Pawła II.

 

·   We wtorek 14 maja przypada święto św. Macieja Apostoła.

 

·   W czwartek 16 maja obchodzimy święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.

 

·   W dzisiejszą II Niedzielę miesiąca, taca gospodarcza jest przeznaczona na II etap remontu domu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam  na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami, od poniedziałku do piątku o godz.16.40, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  a  w niedziele śpiewana o godz.8.50  i  10.50.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty, następującym rodzinom : Elżbiecie Głowacz, Krystynie i Sylwii Jaksina oraz Alicji Prokopowicz.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 18 maja, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół  zadbały następujące rodziny : Krystyna Dajnowska, Teresa Kruszel, Irena Borsuk i Danuta Bekieszczuk.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   Ponawiam moje zaproszenie na bezpłatne 11- dniowe kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Turnus wypoczynkowy jest organizowany w dniach od 22 sierpnia do 01 września 2019 roku we Fromborku. Koszt pobytu dzieci wraz z wychowawcami pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej i nasza Parafia Kiwity.

 

·   Zwyczajem lat poprzednich, uprzejmie proszę, aby w maju zadbali o nasz Cmentarz parafialny, teren przy kościele i ogród przed domem parafialnym – mieszkańcy Rokitnika. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Wczoraj 11 maja, rozpoczął się w Parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim ul. Plac Kościelny 2 , Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Zajęcia są prowadzone w soboty, od godz.19.00 do 20.00,  w terminie od 11.05. - 22.06.2019 roku. Kurs jest obowiązkowy dla osób pragnących zawrzeć w najbliższym czasie, Sakramentalny Związek Małżeński.

 

·   W przyszłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Olsztynie

 

·   W dniach 07-09 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, Lichenia,  Kruszwicy i innych miejscowości.  Koszt 300 zł.  Zgłoszenia można kierować do Pani Haliny Brzezińskiej zam. Kierwiny nr tel. 694-930-931.

 

·   Osoby i rodziny mające skierowanie z GOPS – Kiwity, zapraszam w tym tygodniu we czwartek 16 maja w godz.11.00 – 13.00, do domu parafialnego w Kiwitach nr 38, po odbiór żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Są jeszcze 3 artykuły spożywcze, tj. groszek z marchewką, pasztet wieprzowy i filet z makreli w oleju.  Jednocześnie pragnę wyrazić słowa podziękowania Wójtowi naszej Gminy Kiwity Panu inż. Wiesławowi Tkaczukowi,  za użyczenie samochodu do transportu tych produktów spożywczych z magazynów Caritas z Olsztyna, w ramach umowy i współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Dziękuję też kierowcy Panu Zbigniewowi Mika, za przywóz i rozładunek tej żywności.  Serdeczne Bóg zapłać!

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>