<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

               Niedziela  Chrztu Pańskiego

  13 stycznia  2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Obchodząc dziś Święto Chrztu Pańskiego, wspominamy zarazem nasz Chrzest Święty i dziękujemy Panu Bogu, a także naszym rodzicom i chrzestnym za dar życia i łaskę wiary.   Dziś wspominamy św. Hilarego, bpa i dra Kościoła.

 

·   Dzisiejszą niedzielą po Objawieniu Pańskim, kończymy liturgicznie Okres Narodzenia Pańskiego.  Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.

 

·   Dziś taca gospodarcza, na dokończenie prac związanych  z usunięciem awarii braku prądu w kościele oraz za tzw. robociznę i opłacenie faktur za materiały elektryczne. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Jutro obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

·   W czwartek 17 stycznia wspominamy św. Antoniego, opata. To także Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

 

·   W piątek 18 stycznia  we wspomnienie błogosławionej Reginy Protmann, zakonnicy, rozpocznie się Tydzień  Modlitw o Jedność Chrześcijan.  ( 18-25 stycznia ).

 

·   W sobotę 19 stycznia przypada wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

 

·    Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych domów i mieszkań  K+M+B  lub  C+M+B 2019  ROK. Można jeszcze i dziś wziąć do swoich domów poświęconą wodę i kredę.

 

·   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 19 stycznia 2019, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół  zadbały następujące rodziny : Anna Mikulska, Jolanta Świderska-Gajc  i Wioletta Skomorucha.

 

·   Parafia nasza otrzymała z Caritas Archidiecezji Warmińskiej do rozprowadzenia wśród wiernych 20 cegiełek po 20 zł, pod nazwą -  Ambasador Miłosierdzia -  na budowę Hospicjum dla dzieci w Olsztynie. Zostało kilka  cegiełek.

 

·   DRODZY  PARAFIANIE !   w ubiegłym tygodniu, rozpocząłem w Imię Boże doroczną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin : pokój i dobro oraz wspólną modlitwą umocnić wiarę, nadzieję i miłość, udzielając wszystkim domownikom kapłańskiego błogosławieństwa.  W każdej rodzinie zostawiam oprócz tradycyjnego obrazka, także książeczkę pod nazwą ,, W mocy Bożego Ducha ! - jako pamiątkę wizyty duszpasterskiej.

 

·   PLAN  KOLĘDY :

-  poniedziałek 14 stycznia, od godz.10.00 Kiwity wieś mieszkańcy domów nr 26, 41, 39, 32, 31, 33, 34 i 35.

-  wtorek 15 stycznia, od godz.10.00  Kiwity wieś mieszkańcy domów  nr 28 (1-2-3),   29 (1-6),   30 (1-2-3).

-środa 16 stycznia, od godz.10.00 Kobiela wieś lewa strona

-  czwartek 17.I, od godz.10.00 Bartniki  I, do skrzyżow.

-  piątek 18.I, od godz.10.00 Bartniki II, za skrzyżowaniem

-  sobota 19.I, od godz. 11.30 Kobiela wieś prawa strona.

 

·   Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie, już z góry bardzo serdecznie dziękuję.  Bóg zapłać !

 

·   Przekazuję serdeczne słowa podziękowania i wdzięczności Szanownym Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy. Część z nich jest jest przekazywana w formie ryczałtu do Urzędu Skarbowego i Kurii Biskupiej. Bardzo dziękuję za poczęstunki i obiady, a także za różne gościńce ze sobą.  W czasie kolędy można zamawiać intencje mszalne, a także wpłacać od każdej rodziny - roczną składkę 40 zł na wywóz śmieci z Cmentarza.

 

·   Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód, poświęciły czas, trud i dobre serce, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu następującym Parafianom : Robertowi Adamkiewiczowi,  Jerzemu Kuształa,  Andrzejowi Wawrykiewiczowi,  Mirosławowi Kolesarowi,  Andrzejowi Czajkowskiemu  i  Tomaszowi Borończykowi.   Bóg zapłać!

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>