<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

PROCESJA  REZUREKCYJA  21 kwietnia 2019 ROKU

 

 

      Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 14 kwietnia 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.  Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Usłyszymy opis męki naszego Zbawiciela.   Podobnie jak tłumy wołające  ,,Hosanna  ” , my również przyszliśmy z palmami i oddajemy Bogu chwałę. Nie bądźmy więc obojętni na cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Dzień dzisiejszy to, także XXXIV Światowy Dzień Młodych.

 

·   Bardzo serdecznie zapraszam do gorliwego i systematycznego uczestnictwa w Świętym Triduum Paschalnym tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, o godz. 19.00.  Informacje o Adoracji , Drodze Krzyżowej i Spowiedzi Świętej są podane wraz z intencjami.

 

·   W dzisiejszą niedzielę palmową 14 kwietnia będzie poświęcenie palm podczas obu  Mszy świętych.  Dziś z racji II niedzieli miesiąca, taca gospodarcza, jest  przeznaczona na przygotowanie planów, projektów i kosztorysów, bardzo obszernej dokumentacji remontowo-budowlanej domu parafialnego.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   W Wielki Czwartek 18 kwietnia , zapraszam na Różaniec w intencji wszystkich Kapłanów o godz.18.30. Taca w tym dniu jest przeznaczona na jałmużnę wielkopostną. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz.21.00.

 

·   W Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane podczas Adoracji Krzyża, są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.  Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz.22.30.  Odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w Adoracji Krzyża Świętego i podczas liturgii Męki Pańskiej.

 

·   W Wielką Sobotę 20 kwietnia o godz.19.00, proszę Strażaków o przygotowanie przed kościołem ogniska liturgicznego. Zapraszam na Różaniec o godz.11.30. Poświecenie pokarmów wielkanocnych o godz.12.00 i 13.00. Adoracja Pana Jezusa do godz.22.00.  Przynosimy ze sobą świece chrzcielne i naczyńka na wodę święconą.

 

·   Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Uroczystą Mszę Świętą Rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia o godz.6.00, w Waszej Intencji.

 

·   Uprzejmie proszę, aby w tym roku przygotowali tzw. Ciemnicę oraz symboliczny Grób Pana Jezusa i posprzątali naszą świątynię w Wielką Środę 17 kwietnia,  a po Świętach Wielkanocy w sobotę 04 maja po Mszy świętej o godz.10.00, rozebrali tę dekorację i posprzątali kościół mieszkańcy Kiwit nr 37, 36, 40, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29 i 28. Bóg zapłać !

 

·   Tak jak w poprzednich latach, bardzo proszę o zorganizowanie składki w każdej miejscowości ( w Kiwitach w dużym sklepie ), a w innych wioskach u Radnych parafialnych lub u Sołtysów  - na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze. Tymi ofiarami dysponują osoby przygotowujące  dekorację Wielkanocną.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Drodzy Parafianie !  Brońcie naszej wiary i nie dajcie się zwieść Świadkom Jehowy, którzy są sektą i nie należą do ruchu ekumenicznego.  Ta zwodnicza sekta , jest poza naszym Kościołem Rzymskokatolickim.

 

·   W tym tygodniu w Wielki Wtorek 16 kwietnia odwiedzę chorych w Ich domach z posługa sakramentalną, w godz.10.00 – 13.00.   Można jeszcze zgłaszać osoby, które z racji podeszłego wieku, czy długotrwałej choroby, nie mogą uczestniczyć osobiście w życiu Kościoła i Parafii.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno”.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>