<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Jutro w poniedziałek 15 lipca obchodzimy wspomnienie świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

 

·     We wtorek 16 lipca przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Szkaplerznej.

 

·     W czwartek 18 lipca wspominamy świętego Szymona z Lipnicy, prezbitera

 

·     W sobotę 20 lipca, obchodzimy wspomnienie bł. Czesława, prezbitera.

 

·     W dzisiejszą II niedzielę miesiąca 14 lipca, taca gospodarcza jest przeznaczona na zakup 4 nowych gaśnic do kościoła, odpłatne wykonanie badania instalacji elektrycznej, pomiarów sprawności instalacji odgromowej, wyposażenie budynku kościoła w dodatkowy przeciwpożarowy wyłącznik prądu oraz wyposażenie wewnątrz kościoła w 2 hydranty, a także opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i umieszczenie jej w kruchcie naszej świątyni. To są pilne i obowiązkowe zalecenia pokontrolne Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim.

 

·     Od dziś można już zamawiać intencje Mszy świętych na nowy 2020 rok.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom : Małgorzacie Szutowicz, Izabeli Pawelczyk oraz Janinie i Władysławie Kuryłowicz. Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 20 lipca po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Bożena Kiewicz, Mariola Bruździak, Renata Zwolińska i Krzysztof Okoński.

 

·     Organizowana jest 3 dniowa - III Lidzbarska Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu w dniach 31.07. - 02.08.2019 roku. Wyjście 31 lipca po Mszy świętej o godz.8.00, z kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

·     Przekazuję słowa podziękowania i wdzięczności Pani Mariannie Prokopowicz, za chętny i bezinteresowny przegląd i wykonanie poprawek krawieckich na obu sutannach kapłańskich. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·     Dzieci z naszej Parafii w wieku 8-12 lat wyjadą w dniach 21-31 sierpnia 2019 roku, na bezpłatne wakacyjne kolonie do Fromborka, organizowane przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

 

·     Poświecenie pojazdów, kierowców i podróżujących, będzie w przyszłą niedzielę 21 lipca, po obu Mszach świętych, o godz.9.00 i 11.00. Taca w całości będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie, w ramach corocznej AKCJI : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy. Kierowcy otrzymają w darze od Parafii wizerunek świętego Krzysztofa wraz z modlitwą do przyklejenia w samochodzie.

 

·     Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Paniom : Michalinie Kufieta i Annie Maruszczak, za nasadzenie swoich pięknych kwiatów ( aksamitek ) przed domem parafialnym – z własnej inicjatywy. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Uprzejmie informuję osoby i rodziny, które chcą od października 2019 do maja 2020 roku korzystać z pomocy charytatywnej CARITAS i otrzymywać dary żywności przy naszej Parafii, aby koniecznie zgłosiły się po - Skierowanie - w lipcu lub najpóźniej w sierpniu 2019 roku, do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach. Dochód netto na 1 osobę mieszkającą samotnie , nie może przekraczać 1402 zł , natomiast osoby mieszkające razem w rodzinie 1056 zł.

 

·     SZANOWNI PARAFIANIE ! Odpowiadając pozytywnie na Wasz apel i ponawiane do mnie prośby, pragnę poinformować, iż w sierpniu tego roku, rozpoczniemy pierwszy etap układania kostką Pol-bruk alei głównej i bocznych na naszym Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Planujemy w tym roku ułożyć powierzchnię od 200-300 m 2 . Duszpasterska Rada Parafialna zaproponowała 100 złotych od każdej rodziny, także od tych , którzy nie mieszkają już na terenie naszej Parafii, ale mają groby swoich bliskich zmarłych. Tę składkę można już wpłacać do Rady Parafialnej lub Księdza Proboszcza. Więcej szczegółów podam w kolejnych ogłoszeniach

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>