<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

Procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
czyli Boże Ciało 20 czerwca 2019 roku w Kiwitach.

 

Niedziela Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 czerwca 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

·     Dziś w Uroczystość Najświętszej Trójcy, przeżywamy w naszej Parafii Dzień Pierwszej Komunii Świętej, o godz.11.00. Dziewięcioro ( 9 ) dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swego serca : Wiktoria Bartnikowska, Oliwia Cieciera, Jakub Kowalczyk, Dawid Lewandowski, Katarzyna Łokaj, Hubert Mróz, Martyna Przybysz, Oleg Stefanowicz i Marta Wojczulanio. Modlimy się dla nich , ich rodziców i całych rodzin o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Pani Katechetce mgr Izabeli Mieczkowskiej za piękne i profesjonalne przygotowanie dzieci do dzisiejszej Uroczystości. Wielkie Bóg zapłać ! Dziś będą poświęcone świece i obrazki komunijne. Dzieci z rodzicami przychodzą codziennie o godz.16.45 z książeczkami na Nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszam.

·     Zapraszam od poniedziałku do piątku o godz.16.45, na śpiewane Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w soboty recytujemy Litanię do NSPJ po Mszy świętej o godz.10.00, a w niedziele śpiewamy przed obiema Mszami świętymi.

·     Jutro 17 czerwca będziemy obchodzić wspomnienie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

·     W środę 19 czerwca przypada wspomnienie Świętego Romualda, opata. Zapraszam o godz.9.00 dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami na Uroczystą Mszę świętą dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego

·     UWAGA ! W tym tygodniu we czwartek 20 czerwca będziemy świętować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli BOŻE CIAŁO. W tym dniu wyznajmy publicznie naszą wiarę we Mszy świętej i w Procesji Eucharystycznej. Msze święte o godz.8.00 i 10.00. Po drugiej Eucharystii sprawowanej w intencji wszystkich Parafian i Gości, będzie procesja do 4 Ołtarzy. Bardzo proszę o przyozdobienie Obrazami i symbolami eucharystycznymi swoich domów, a szczególnie wzdłuż trasy procesyjnej. Tradycyjnie już proszę o przygotowanie I Ołtarza mieszkańców Bartnik ; II Ołtarza mieszkańców Rokitnika ; III Ołtarza mieszkańców Kiwit nr domów : 1, 3, 3A , 4, 6, 37, 36, 40 , 35, 34 , 33 , 31 , 29 oraz IV Ołtarza mieszkańców Kobieli ( wieś prawa strona ). Za baldachimem idą osoby śpiewające z książeczkami. Dzieci pierwszokomunijne idą w albach przed ministrantami. Do sypania kwiatków proszę dziewczynki z klasy : O ; I ; II i III, pod czujnym okiem pani katechetki i rodziców. Obowiązkowa próba sypania kwiatków, będzie w najbliższy wtorek 18 czerwca, po Mszy świętej o godz.17.00. Pozostałe informacje są ujęte na stronie internetowej w osobnej zakładce ,, Procesja”

·     W piątek 21 czerwca wspominamy Świętego Alojzego Gonzagę, zakonnika

·     Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie , wykoszenie i zgrabienie trawy przed i wokół kościoła, za śliczne bukiety żywych kwiatów i piękną dekorację w naszej świątyni oraz za Dar Ołtarza w postaci nowego fioletowego ornatu na wyłączną służbę Panu Bogu , z racji Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej - rodzicom dzieci komunijnych. Jednocześnie dziękuję też za upranie i uprasowanie 4 ornatów Paniom : Edycie Bartnikowskiej, Marzenie Łokaj, Darii Przybysz i Jolancie Mróz. Serdeczne Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 22 czerwca, o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Teresa Buczel, Dominika Kruszel , Irena Czerniawska i Sabina Kruszel.

·     W przyszłą niedzielę 23 czerwca ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne Hosianum w Olsztynie.

·     Zapraszam ministrantów obecnie służących przy Ołtarzu oraz kandydatów do liturgicznej służby Ołtarza, w przyszłą niedzielę 23 czerwca po Mszy świętej o godz.11.00, na spotkanie formacyjno-szkoleniowe.

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>