<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XX Niedziela Zwykła

18 sierpnia 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Kiedy przychodzimy na Mszę świętą poddajemy nasze serca Bożemu działaniu , aby i w nas zapłonął ogień miłości. Wierność Chrystusowi i Ewangelii może wymagać pójścia na przekór temu, co proponuje świat, a nieraz także w niezgodzie z tym, czego oczekują od nas najbliżsi. Prośmy Boga, abyśmy mogli stać zawsze po stronie tego, co dobre i sprawiedliwe.

 

·     Sierpień to miesiąc trzeźwości narodowej. Biskupi polscy zachęcają do abstynencji i proszą o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

 

·     Jutro, w poniedziałek 19 sierpnia obchodzimy wspomnienie świętego Jana Eudesa , prezbitera.

 

·     We wtorek 20 sierpnia wspominamy św. Bernarda,opata i doktora Kościoła

 

·     W środę 21 sierpnia przypada wspomnienie świętego Piusa X, papieża.

 

·     We czwartek 22 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Królowej.

 

·     W piątek 23 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy

 

·     Sobota 24 sierpnia – to Święto świętego Bartłomieja, Apostoła.

 

·     W dzisiejszą niedzielę , taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Nauki i Studiów – ryczałt od zameldowanych mieszkańców.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom z Rokitnika : Barbarze Parzych, Bożenie Kolesar oraz Elżbiecie , Dominice, Karolinie i Damianowi Parzych. Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła na Mszę świętą : w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Bardzo dziękuję Pani Teresie Buczel za ofiarowane żywych, świeżych kwiatów na stolik pod chórem i przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej – na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 24 sierpnia po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny następujące : Piotr Maruszczak, Stefan Giera, Mirosław Błażewicz i Łukasz Sulej.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” lub obrazki.

 

·     W przyszłą niedzielę 25 sierpnia ofiary składane na tacę ( ryczałt od zameldowanych mieszkańców ), będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne „ Hosianum ” w Olsztynie. Bóg zapłać !

 

·     Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask, potrzebnych w codziennym życiu.

 

·     Zakończyliśmy pierwszy etap układania kostką Pol-bruk o wysokości 8 cm. - alei głównej i bocznej na naszym Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Inwestycja będzie kontynuowana również w następnym roku. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które złożyły ofiary na ten szczytny cel. Można również wpłacać na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Koszt pierwszego etapu prac na ten rok wyniósł 26.250,00 zł. Całkowite rozliczenie powinno nastąpić najpóźniej do końca sierpnia br. Bardzo proszę, aby nie czekać ze składką do kolędy. Na dzień dzisiejszy wpłynęła kwota w wysokości 10.250 zł. plus taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli 750 złotych. Razem jest już 11.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za odpowiedzialność i wyrozumiałość.

 

·     W przyszłą niedzielę 25 sierpnia o godz.9.15, wyruszy sprzed naszego kościoła w Kiwitach piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka, na coroczny Odpust

 

·     UWAGA ! W Olsztynie powstał Regionalny Ośrodek Pomocy Prawnej, w ramach projektu Dlakonsumenta.pl Parafia nasza podpisała umowę na nieodpłatne korzystanie z poradnictwa prawnego, w tym udzielanie porad prawnych konsumentom osobiście, telefonicznie lub e-mailowo, sporządzanie pism procesowych, na etapie przedsądowym i sądowym, zawieranie umów finansowych, ubezpieczeniowych i innych cywilno-prawnych. Podaję adres i telefon kontaktowy : 10- 274 Olsztyn, ul. Tarasa Szewczenki 1, tel. 531 594 327 lub 605 335 404 - Koordynator Regionalnego Ośrodka Konsumenckiego w Olsztynie mgr Zenon Królik. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń.

 

·     W naszym kościele została znaleziona torebka damska. Do odbioru w zakrystii.

 

·     W tym tygodniu 21 sierpnia dzieci z naszej Parafii w wieku 8-12 lat, wyjadą na nieodpłatne 10- dniowe kolonie letnie do Fromborka i okolic. Życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku, połączonego także z formacja duchową.

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>