<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

     V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019 roku.  Ogłoszenia.

 

·   W dzisiejszą V Niedzielę Wielkanocną, Jezus mówi do nas ,, Przykazanie  nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem ”.  Okazywanie miłości i pokory, zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno i dobro drugiego człowieka. W Jezusie jest zawsze źródło miłości i prawdy.  Pamiętajmy o tym.

 

·   W dzisiejszą niedzielę ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne Hosianum w Olsztynie. Bóg zapłać !

 

·   Jutro przypada wspomnienie liturgiczne świętego Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

 

·   Jutro tj. w poniedziałek 20 maja, o godz.17.40, odbędzie się próba liturgiczna dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej, wraz z rodzicami i katechetką.

 

·   W środę 22 maja obchodzimy wspomnienie świętej Rity z Cascii, zakonnicy.

 

·   W piątek 24 maja przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.

 

·   W przyszłą niedzielę 26 maja ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść : kościoła, plebanii  i 3 budynków gospodarczych.

 

·   Zapraszam  na Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz krótkimi rozważaniami, od poniedziałku do piątku o godz.16.40, natomiast w soboty Litania Loretańska jest recytowana po Mszy świętej o godz.10.00,  a  w niedziele śpiewana o godz.8.50  i  10.50.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty, następującym rodzinom : Danucie Bekieszczuk, Teresie Kruszel, Jadwidze Jurgielewicz, Irenie Borsuk i Karolinie Kleinschmidt.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 25 maja, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół  zadbały następujące rodziny : Maria i Zdzisław Wapniewscy, Brygida Przybycień i  Bożenna Giczewska -Kij.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   Ponawiam moje zaproszenie na bezpłatne 11- dniowe kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Turnus wypoczynkowy jest organizowany w dniach od 22 sierpnia do 01 września 2019 roku we Fromborku. Koszt pobytu dzieci wraz z wychowawcami pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej i nasza Parafia Kiwity.  Są jeszcze wolne miejsca.

 

·    Wyrażam słowa podziękowania mieszkańcom Rokitnika, za wczorajsze skoszenie i wywiezienie trawy z cmentarza, posesji przy kościele i ogrodu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać !   W czerwcu - zapraszam mieszkańców Kiwit ( prawa strona jadąc od Lidzbarka Warmińskiego ).

 

·   W sobotę 11 maja, rozpoczął się w Parafii świętych Ap. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim ul. Plac Kościelny 2 , Kurs Przedmałżeński dla narzeczonych. Zajęcia są prowadzone w soboty, od godz.19.00 do 20.00, do dnia 22.06. 2019 roku. Kurs jest obowiązkowy dla osób pragnących zawrzeć w najbliższym czasie, Sakramentalny Związek Małżeński.

W ubiegłym tygodniu we środę odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku w wieku 42 lat naszego parafianina i strażaka z Bartnik  ś+p Karola Kowalew. Spoczął na cmentarzu w Kiwitach, obok swojej Mamy ś+p Zofii. Rodzinie raz jeszcze przekazuję wyrazy współczucia i dar modlitwy.  ,, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista, niechaj mu świeci...”

  

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>