<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

               II Niedziela  Zwykła

  20 stycznia  2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Jutro 21 stycznia we wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy,  obchodzimy Dzień Babci, a  we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, a także o szacunku i wdzięczności,  zarówno dla tych, którzy żyją, jak  i tych, którzy odeszli  już z tego świata.

 

·   Przeżywamy Tydzień Ekumeniczny , a więc modlimy się o jedność Chrześcijan ( od 18 do 25 stycznia ).

 

·   We wtorek 22 stycznia rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Potrwają do 27 stycznia 2019 roku.

 

·   We wtorek 22 stycznia 2019 roku o godz,12.00, nastąpi odbiór elektroodpadów na parkingu przed kościołem w Kiwitach.  Można odpowiednio wcześniej przywieźć zużyty i niepotrzebny sprzęt elektroniczny , AGD , RTV  itp.  Jest to akcja wspierająca polskich misjonarzy i dzieła, jakie prowadzą.  Szczegóły na plakacie i ulotkach w kruchcie.

 

·   W piątek 25 stycznia na zakończenie Tygodnia Ekumenicznego, przypada Święto Nawrócenia świętego Pawła, Apostoła Narodów.

 

·   W sobotę 26 stycznia wspominamy świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. To także Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie następującym rodzinom :  Annie Mikulskiej,  Jolancie Świderskiej-Gajc  i Wioletcie Skomorucha.   Uprzejmie proszę , aby teraz w sobotę 02 lutego 2019, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół  zadbały następujące rodziny : Wanda Wojtulska, Kinga Dziadosz i Daria Przybysz.

 

·   Parafia nasza otrzymała z Caritas Archidiecezji Warmińskiej do rozprowadzenia wśród wiernych 20 cegiełek po 20 zł, pod nazwą -  Ambasador Miłosierdzia -  na budowę Hospicjum dla dzieci w Olsztynie.  Zostały już tylko 4  cegiełki.

 

·   DRODZY  PARAFIANIE !   trwa  doroczna wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin : pokój i dobro oraz wspólną modlitwą umocnić wiarę, nadzieję i miłość, udzielając wszystkim domownikom kapłańskiego błogosławieństwa.  W każdej rodzinie zostawiam oprócz tradycyjnego obrazka, także książeczkę pod nazwą ,, W mocy Bożego Ducha ! - jako pamiątkę wizyty duszpasterskiej.

·   PLAN  KOLĘDY :

-  poniedziałek 21 stycznia, od godz.10.00  Kiwity wieś mieszkańcy domów nr 18 ( 1-2) ; 25 ; 25 A  ;  24 ( 1-4)  i 80

-  wtorek 22.I ,  o godz.13.00 pogrzeb ś+p Andrzej Kruszel

-środa 23 stycznia, od godz.10.00 Rokitnik wieś i Mengen

-  czwartek 24 stycznia, od godz.10.00 Rokitnik Stacja PKP oraz nr 22, 48, 49, 47, 50, 51,  50 A.

-  piątek 25 stycznia, od godz.10.00 mieszkańcy domów nr 22, 23, 68, 69, 70, 71, 72, 76, 77 i  81.

-  sobota 26 stycznia , od godz. 11.30 Kiwity wieś mieszkańcy domów 44, 45 oraz  Szkoły 63 ( 1-8).

 

·   Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie, już z góry bardzo serdecznie dziękuję. Bóg zapłać ! w Kiwitach - chodzę pieszo

 

·   Przekazuję serdeczne słowa podziękowania i wdzięczności Szanownym Parafianom, za składane ofiary podczas kolędy. Część z nich jest jest przekazywana w formie ryczałtu do Urzędu Skarbowego, Kurii Biskupiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie.  Bardzo dziękuję za poczęstunki i obiady, a także za różne gościńce ze sobą.  W czasie kolędy można zamawiać intencje mszalne, a także wpłacać od każdej rodziny - roczną składkę 40 zł na wywóz odpadów z Cmentarza.

 

·   Pragnę również podziękować osobom, które użyczyły swój samochód, poświęciły czas, trud i dobre serce, pomagając mi w kolędowaniu, w przywiezieniu i odwiezieniu następującym Parafianom : Aureliuszowi Waga, Pawłowi Aleksandrowiczowi, Michałowi Chodorowskiemu i Izabeli Mieczkowskiej .   Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl      Jest nowa galeria zdjęć.

 

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>