<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

PROCESJA  REZUREKCYJA  21 kwietnia 2019 ROKU

 

 

      Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

 21 kwietnia 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Chrystus zmartwychwstał !   Alleluja !   Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.  Jak każdego roku, proszę przyjąć moje kapłańskie życzenia : zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i przyjaciół, a także wiary w to, że ze Zmartwychwstałym Jezusem , można przezwyciężyć wszystkie trudności życiowe.  Cieszmy się z bliskiej obecności żyjącego Jezusa i wychwalajmy Boga za dar nowego życia.    Niech radość pustego grobu Jezusa, umacnia nas w czynieniu dobra.

 

·   Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w niedziele, tj. o godz.9.00 i 11.00.  Taca jutrzejsza tradycyjnie już  w całej Polsce, będzie przeznaczona na inwestycje i rozwój Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II,( którego też jestem absolwentem). Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   W tym tygodniu 26 kwietnia w piątek, z racji Oktawy Wielkanocy -  post nie obowiązuje.

 

·   W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie organizacyjne dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej, wraz z rodzicami.   Taca w tym dniu będzie przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas Polska.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół , za posprzątanie , przygotowanie Ciemnicy oraz symbolicznego Grobu Pana Jezusa,  za nową piękną dekorację Wielkanocną  mieszkańcom Kiwit numery domów 37, 36, 40, 35, 34, 33, 32, 31, 30, 29 i 28.   Serdeczne Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w sobotę 27 kwietnia, po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Elżbieta Żydonik,  Ewa Skomorucha  i Stanisława Bartnikowska.

 

·   Pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom z dużego sklepu, Radnym parafialnym  i Sołtysom, za zorganizowanie składki  i przekazanie tych ofiar do osób dekorujących kościół - na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów  do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze.  Bóg zapłać Parafianom, za złożone ofiary na ten cel.

 

·   Jak każdego roku w Oktawie Wielkanocy w dniach 24- 25-26 kwietnia, będę wraz z kapłanami z Metropolii Warmińskiej na rekolekcjach kapłańskich w Stoczku Klasztornym. Będę się modlił i sprawował Eucharystię, również za całą naszą wspólnotę parafialną w Kiwitach. Serdecznie proszę Parafian o modlitwę w intencji nas kapłanów.  Bóg zapłać !

 

·   Wyrażam słowa podziękowania Strażakom z OSP w Kiwitach, za przygotowanie w Wielką Sobotę ogniska liturgicznego, niesienie Krzyża procesyjnego, baldachimu i asystowanie kapłanowi z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję również Wspólnocie Żywego Różańca, Zespołowi Ludowemu ,, Kiwitczanki ” , Organistce i chórowi parafialnemu, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, ministrantom, lektorom i lektorkom, młodzieży i dorosłym Parafianom za poprowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek, niesienie chorągwi i poduszek procesyjnych, Paschału Wielkanocnego, Figury Jezusa Zmartwychwstałego, a także wszystkim za gorliwy udział w Świętym Triduum Paschalnym.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   Ponawiam raz jeszcze moje zaproszenie na bezpłatne 11- dniowe kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Turnus wypoczynkowy jest organizowany w dniach od 22 sierpnia do 01 września 2019 roku we Fromborku. Koszt pobytu dzieci wraz z wychowawcami pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej i nasza Parafia Kiwity.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>