<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XVI Niedziela Zwykła

21 lipca 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Dziś rozpoczynamy XX Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem : ,, Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa ” . Zapraszam na obrzęd poświecenia pojazdów, kierowców i podróżujących w dzisiejszą niedzielę po obu Mszach świętych tj. o godz.9.00 i 11.00 . Taca w całości będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwe podróżowanie, w ramach corocznej AKCJI : 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy. Kierowcy otrzymają w darze od Parafii oprócz obrazków, także wizerunek świętego Krzysztofa wraz z modlitwą do przyklejenia w samochodzie.

 

·     Jutro w poniedziałek 22 lipca obchodzimy Święto Św. Marii Magdaleny.

 

·     We wtorek przypada Święto Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

 

·     We środę 24 lipca będzie wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy.

 

·     W czwartek 25 lipca obchodzimy Święto Świętego Jakuba , Apostoła.

 

·     W piątek 26 lipca, wspominamy Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. To także dzień wdzięczności naszym Rodzicom, Dziadkom i Emerytom.

 

·     W sobotę 27 lipca będzie Nowenna Gietrzwałdzka.

 

·     Można już zamawiać intencje Mszy świętych na nowy 2020 rok.

 

·     W odpowiedzi na prośbę rodziców pragnę poinformować, iż pierwsza komunia święta w naszej Parafii, będzie 17 maja 2020 roku o godz.11.00.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom z Rokitnika : Marioli Bruździak, Bożenie Kiewicz i Renacie Zwolińskiej. Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Dziękuję Pani Józefie Głowacz za ofiarowane kwiaty ogrodowe do naszego kościoła. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 27 lipca po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Mariola Gałązka, Lilla Maruszczak i Elżbieta Szumska.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” lub obrazki.

 

·     W przyszłą niedzielę 28.VII, ofiary zbierane na tacę, będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.

 

·     Uprzejmie informuję osoby i rodziny, które chcą od października 2019 do maja 2020 roku korzystać z pomocy charytatywnej CARITAS i otrzymywać dary żywności przy naszej Parafii, aby koniecznie zgłosiły się po - Skierowanie - w lipcu lub najpóźniej w sierpniu 2019 roku, do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach. Dochód netto na 1 osobę mieszkającą samotnie , nie może przekraczać 1402 zł , natomiast osoby mieszkające razem w rodzinie 1056 zł.

 

·     Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask, potrzebnych w codziennym życiu.

 

·     SZANOWNI PARAFIANIE ! Odpowiadając pozytywnie na Wasz apel i ponawiane do mnie prośby, z radością informuję, iż w ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy już pierwszy etap układania kostką Pol-bruk alei głównej i bocznych na naszym Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Planujemy w tym roku ułożyć powierzchnię od 200-300 m 2 . Inwestycja będzie kontynuowana również w następnym roku. Duszpasterska Rada Parafialna zaproponowała 100 złotych od każdej rodziny, także od tych , którzy nie mieszkają już na terenie naszej Parafii, ale mają groby swoich bliskich zmarłych. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które już złożyły ofiary na ten szczytny cel. Można również wpłacać na konto parafialne numer 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Całkowity koszt pierwszego etapu prac na ten rok wyniesie około 27 000,00 zł, który należy uregulować najpóźniej do końca sierpnia br. Bardzo dziękuję za organizację i pomoc w zakupie materiałów budowlanych Panu Patrykowi Jaworskiemu, a także Panom : Mieczysławowi i Marcinowi Masłowskim za wywiezienie własnym transportem ponad 80 ton pokruszonego betonu, ze starych chodników. Prace na naszym cmentarzu parafialnym prowadzi doświadczona i profesjonalna Firma Brukarsko-Budowlana Pana Henryka Komsty z Bisztynka. Więcej szczegółów podam w kolejnych ogłoszeniach

 

·     W miniony piątek 19 lipca zmarła nasza parafianka w wieku 91 lat ś+p Józefa Oszczyk z Rokitnika. Pogrzeb będzie we wtorek 23 lipca o godz.14.00. Rodzinie przekazuję wyrazy współczucia i dar kapłańskiej modlitwy ,,Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen. ”

 

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>