<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

IV Niedziela  Adwentu - 22 grudnia 2019 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Pojutrze kończy się Adwent i rozpocznie się we wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. W dniu 24.XII, będzie sprawowana Msza święta o godz.10.00, zapraszam również  na dodatkową spowiedź świętą od godz.9.30  do  10.00.   Pamiętajmy o zachowaniu takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólnej modlitwie, czytaniu fragmentu Ewangelii w/g Św. Łk 2,1-14, o śpiewaniu kolęd. Wspólna postna wieczerza wigilijna powinna być bez alkoholu.  Niech to będzie klimat i atmosfera pokoju , przebaczenia , wzajemnej życzliwości i pojednania.

 

·     Bardzo serdecznie zapraszam całą wspólnotę na uroczystą PASTERKĘ, we wtorek o północy 24/25.XII, w intencji Parafian i Gości.   W pierwszy Dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego 25.XII -  Msza święta będzie tylko o godz.11.00.

 

·     W czwartek 26 grudnia obchodzimy drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, czyli Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.  Msze święte jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  11.00.  Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.  Podczas obu Eucharystii będzie poświęcenie owsa.

 

·     W piątek 27 grudnia przypada Święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty.  Podczas Mszy świętej o godz.16.00, będzie obrzęd błogosławieństwa i spożywania wina. To także Dzień Nowenny Gietrzwałdzkiej.   Mimo Oktawy Narodzenia Pańskiego, obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od mięsa.

 

·     W sobotę 28 grudnia będzie Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.

 

·     W przyszłą niedzielę 29 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny : Jezusa , Maryi i Józefa.  Taca w tym dniu, z racji V niedzieli miesiąca, będzie przeznaczona, Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

 

·      W zakrystii kościoła, są jeszcze świece Caritas ( małe i duże ), w ramach corocznej akcji – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 10 złotych podwójne świąteczne wydanie i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Pani Organistka dziękuje za miłe i życzliwe przyjmowanie w czasie roznoszenia opłatków oraz  za złożone ofiary i gościnę.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 22.XII, po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie opłatkowe Duszpasterską Radę Parafialną w budynku plebanii.

 

·     Wyrażam słowa podziękowania Leśniczemu z Galin Panu Pawłowi Ulaniukowi, za ofiarowanie 6 choinek do naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Bożego Narodzenia.  Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     Bardzo ślicznie dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie i piękne przygotowanie naszego kościoła parafialnego na Uroczystość Narodzenia Pańskiego mieszkańców Kiwit nr domów :  17,16, 15, 14, 13, 12, 11A, 10, 10/2, 10A, 66.   Serdeczne Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 28 grudnia o godz.10.45, o nasz kościół zadbały rodziny : Irena Kapuścińska, Bogusław Piotrowski i Anna Mickiewicz.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     Pragnę przekazać wszystkim Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego, wiele dobra i pokoju oraz wzajemnej życzliwości. Niech Nowonarodzone Boże Dziecię, błogosławi i ma w swojej opiece Was, Wasze rodziny i sąsiedztwa.  Szczęść Boże !

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>