<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

 

    VII  Niedziela  Zwykła

  24 lutego 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś zapraszam na spotkanie formacyjno-organizacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, wraz z rodzicami i Panią Katechetką, po Mszy świętej o godz.11.00.

 

·   W środę 27 lutego po Mszy świętej o godz.16.00, będzie Nowenna Gietrzwałdzka.

 

·   W pierwszy piątek miesiąca 01 marca - odwiedziny chorych od godz.10.00.  Po południu spowiedź święta o godz.15.30, a     o godz.16.00 - Msza święta wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji wszystkich Parafian.

 

·   W pierwszą sobotę miesiąca 02 marca Msza święta  o godz.10.00 - wotywna ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty oraz za  środki czystości,  następującym rodzinom : Marii Pawlik, Halinie Jędrysek  oraz  Emilii  i Błażejowi Mejka.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w sobotę 09 marca, po Mszy świętej o godz.10.00, o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Janina Maziarska, Halina Olechnowicz i Aleksandra Bilicka.

 

·   W dzisiejszą  niedzielę 24 lutego , taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne ,, Hosianum ” w Olsztynie.

 

·   Trwają jeszcze zapisy do 10 marca 2019 roku,  na bezpłatne 10 – dniowe kolonie letnie w okresie wakacyjnym, dla dzieci z naszej Parafii,  urodzone w latach 2007 – 2011, a więc w wieku 8 – 12 lat.  Koszt pobytu pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej  i nasza Parafia Kiwity.

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, ZIARNO ” .

 

·   W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy świętej o godz.9.00.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   Drodzy i Szanowni Parafianie !    Z  Bożą pomocą  oraz dzięki Waszej życzliwości i zaangażowaniu, zakończyłem wizyty duszpasterskie w naszych rodzinach. Przedstawię dziś krótkie podsumowanie kolędy i sprawozdanie roczne.    W Roku Pańskim 2018 Sakrament Chrztu Świętego przyjęło 12 dzieci.   Sakrament Małżeństwa zawarło  5 par narzeczonych.  Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy 11 osób.  W naszej Parafii mieszka około 220 rodzin, czyli 837 osób zameldowanych na stałe.  Średnia frekwencja wiernych na Eucharystii niedzielnej wynosi około 20-25 % . Wynika to, nie tylko z osłabienia Daru Bojaźni Bożej, czy lenistwa duchowego lub niechęci do Kościoła, jako Instytucji Bosko-Ludzkiej, ale również pobytu i pracy za granicą, lub w delegacjach wielotygodniowych. Część osób uczestniczy we Mszy świętej w innych Parafiach, z racji spotkań rodzinnych. Pewna grupa osób studiuje lub uzupełnia wykształcenie średnie – także w soboty i niedziele, nie uczestnicząc we Mszy świętej niedzielnej.  Kilka osób ze szkół średnich, za zgodą wierzących rodziców, nie uczęszcza na lekcje religii.  Kilkanaście par narzeczonych mieszka ze sobą w konkubinacie lub w luźnych związkach partnerskich, pod jednym dachem, bez przeszkód kanonicznych trwając w grzechu ciężkim.  Ogarniam Ich ufną i serdeczną modlitwą. Odprawiłem Mszę świętą  za wszystkich Parafian, w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwe kolędowanie. Kilka rodzin nieobecnych na kolędzie, zaprosiło mnie do swego domu na indywidualną wizytę duszpasterską.  Ogólnie klimat był miły, a atmosfera kolędowania była bardzo dobra.  Pragnę raz jeszcze podziękować za ofiary kolędowe, składkę roczną na wywóz odpadów z Cmentarza, za obiady i kolacje oraz gościńce ze sobą, także zorganizowany przyjazd po kapłana i sprawne odwiezienie.  O najbliższych pracach  i planach gospodarczych, będę informował na bieżąco. Przyjmijcie moi Drodzy Parafianie wraz z darem modlitwy, staropolskie słowa – Serdeczne Bóg zapłać !

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>