<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2018 roku

 

PLAN  REKOLEKCJI   WIELKOPOSTNYCH

 

 

                III  Niedziela Wielkiego Postu

  24 marca 2019 roku.  Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·   Dziś przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu.  W Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i doznać Jego Miłosierdzia.

 

·   Zapraszam dzieci, młodzież i wszystkich Parafian na DROGĘ  KRZYŻOWĄ ,  w piątki Wielkiego Postu, o godz.16.00.  Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, przynoszą obowiązkowo do podpisu dzienniczki.  Po Nabożeństwie dzieci otrzymują specjalne wyklejanki kolejnych stacji Drogi Krzyżowej oraz drobne upominki.

 

·   Zapraszam na Gorzkie  ŻALE, które śpiewamy przed Mszami św. w niedziele Wielkiego Postu, o godz.8.45 i 10.45   Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

 

·   W ubiegłą niedzielę 17 marca po Mszach świętych  zebraliśmy  ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy polskim misjonarzom, w ramach akcji ,, Ad gentes ” ,  kwotę w wysokości 137 zł, która została przekazana na konto misyjne.

 

·   Na stoliku pod chórem są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas, które można wziąć ze sobą do domu, zarówno dzieci, jaki dorośli i tam można składać jakieś drobne ofiary w ramach wielkopostnych wyrzeczeń, należy je przynieść do kościoła wraz ze święconką w Wielką Sobotę. Również są wyłożone papierowe siatki miłosierdzia dla ubogich, które wraz z różnymi artykułami spożywczymi, można przynieść do kościoła w ramach jałmużny-w Niedzielę Palmową lub w inne dni przed Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego.

 

·   W poniedziałek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To także Dzień Świętości Życia.

 

·   W zakrystii są do nabycia małe paschaliki, które można przynieść ze sobą na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wielka Sobotę, zapalić w czasie śniadania wielkanocnego, a później zanieść na cmentarz i zapalić na grobie zmarłych, jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

·   Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i zakup środków czystości, szczotek, szufelki, ścierek i worków na śmieci, następującym rodzinom : Marii Krzykalskiej, Katarzynie Parzych, Jerzemu Kiewicz i Zbigniewowi Parzych. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 30 marca, po Mszy świętej o godz.10.00, o naszą świątynię zadbały następujące rodziny : Krystyna Domarecka,  Lidia Kucharewicz  i  Krystyna Stefanowicz.

 

·   W tym tygodniu zapraszam po odbiór darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, te osoby i rodziny, które mają skierowanie z GOPS – Kiwity, w dniu 27 marca ( środa ) od godz.11.00 do 14.00  w budynku plebanii nr 38.

 

·   Pragnę serdecznie podziękować Panu Stefanowi Maruszczakowi, za chętny i bezinteresowny transport swoim samochodem, darów żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie.  Bóg zapłać !  Jednocześnie dziękuję Panu Henrykowi Szutowiczowi, za załadunek i przywóz, a także Panom : Zbigniewowi Domareckiemu, Józefowi Krawczyszynowi, Leszkowi Okońskiemu i Pawłowi Kuryłowiczowi, za pomoc w  rozładunku żywności.

 

·   Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł; a pozostałe czasopisma -ofiara dowolna

 

·   W dzisiejszą niedzielę 24 marca, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne ,,Hosianum” w Olsztynie - comiesięczny ryczałt. Bóg zapłać!

 

·   W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·   Przypominam o zmianie czasu z zimowego na letni. W tym tygodniu z soboty na niedzielę 30/31 marca 2019 roku, śpimy o godzinę krócej. Przesuwamy wskazówki zegarów o godzinę do przodu tj. z godz.2.00 na godz.3.00.

 

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>