<<< strona główna                             ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

 

     VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019 roku.  Ogłoszenia.

 

·    W dzisiejszą VI Niedzielę Wielkanocną, Jezus przynosi nam pokój. Nigdzie takiego nie doświadczymy. Jest wolny od lęku, ponieważ wynika z osobistej relacji z Bogiem.  Nie pozwólmy, aby naszymi sercami rządził strach .  Z gorliwością wyznajmy wiarę w Jezusa Zmartwychwstałego.

 

·    Dziś przeżywamy Dzień Matki.  Pamiętajmy w modlitwach i o gestach życzliwości, zarówno o tych żyjących, jak też o tych naszych Mamach, które odeszły już do wieczności.

 

·    UWAGA ! Jutro tj. w poniedziałek 27 maja przypada raz w roku w naszej Parafii : Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszam , tak jak w poprzednich latach wszystkich Parafian do przynajmniej godzinnego czuwania modlitewnego według podanych godzin, lub według własnych możliwości czasowych : od godz.12.30 do 13.30 - mieszkańcy BARTNIK ;  od godz.13.30 do 14.30 – mieszkańcy KIWIT ;  od godz.14.30 do 15.30 mieszkańcy ROKITNIKA ; od godz.15.30 do 16.30 mieszkańcy KOBIELI.

 

·    Jutro wspominamy świętego Augustyna z Canterbury, biskupa. W tym dniu przypada też Nowenna Gietrzwałdzka.

 

·    We wtorek 28 maja będziemy modlić się o beatyfikację  Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia - w 38 rocznicę śmierci.

 

·    We wtorek 28 maja, o godz.17.40, odbędzie się próba liturgiczna dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej, wraz z rodzicami i katechetką.

 

·    W środę 29 maja przypada wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

 

·    W czwartek 30 maja, będziemy wspominać świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika oraz świętej Zdzisławy.

 

·    W ubiegłym tygodniu we czwartek 23 maja modliłem się z mieszkańcami Bartnik przy Kapliczce, o urodzaje i obfite plony, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców. Bóg zapłać za zaproszenie i wspólną modlitwę.

 

·    W piątek 31 maja przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w naszym kościele oraz przy Krzyżach i Kapliczkach.  Wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie składam serdeczne  - Bóg zapłać !

 

·    W dzisiejszą niedzielę 26 maja ofiary składane na tacę, są przeznaczone na kwartalne ubezpieczenie od nieszczęść : kościoła, plebanii  i 3 budynków gospodarczych.  Bóg zapłać !

 

·    W tym tygodniu we czwartek 30 maja, o godz.18.00,będę modlił się z mieszkańcami Rokitnika przy Krzyżu, o urodzaje i obfite plony, a także o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców.

 

·    Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie i żywe kwiaty, rodzinom : Bożennie Giczewskiej-Kij,  Brygidzie Przybycień  i  Zdzisławowi Wapniewskiemu.   Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 01 czerwca,o godz.10.40, o nasz kościół  zadbały rodziny:Bożena Adamkiewicz,  Małgorzata Opalach  i  Joanna Adamkiewicz.

 

·    Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,,Ziarno” .

 

·    W przyszłą  I niedzielę miesiąca 02 czerwca, po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca W tym dniu z okazji Święta Dziękczynienia, będzie w całej Polsce zbiórka do puszek po Mszach Świętych, na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Ponawiam moje zaproszenie na bezpłatne 11- dniowe kolonie wakacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Turnus wypoczynkowy jest organizowany w dniach od 22 sierpnia do 01 września 2019 roku we Fromborku. Koszt pobytu dzieci wraz z wychowawcami pokrywa Caritas Archidiecezji Warmińskiej i nasza Parafia Kiwity.  Są jeszcze wolne miejsca.

  

·   Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

       <<< strona główna                             ARCHIWUM >>>