<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

 

XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     Uczniowie proszą Jezusa : ,, Panie , naucz nas modlić się ” . Jezus uczy ich nazywać Boga Ojcem i wyjaśnia, że Bóg chce dobra swoich dzieci. Troszczy się o nasz byt oraz udziela nam Ducha Świętego. Wsłuchajmy się w tę piękną lekcję Jezusa o miłości naszego Ojca w Niebie, do którego zawsze i w każdej sprawie możemy się zwracać.

 

·     Jutro w poniedziałek 29 lipca obchodzimy wspomnienie świętej Marty.

 

·     We wtorek 30 lipca przypada wspomnienie świętego Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu wyruszy z Konkatedry świętego Jakuba w Olsztynie XXXVI Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która dojdzie 12 sierpnia do Częstochowy. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich pieszych pątników.

 

·     We środę 31 lipca będzie wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, Założyciela Jezuitów, do których należy Ojciec Święty Franciszek.

 

·     W czwartek 01 sierpnia obchodzimy wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła , Założyciela Redemptorystów. To także 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszam na Godzinę Świętą i Adorację Pana Jezusa o godz.16.30, gdzie będziemy modlić się w intencji narodowych bohaterów, a także o trzeźwość rodzin.

 

·     W pierwszy piątek miesiąca 02 sierpnia odwiedziny chorych od godz.10.00, natomiast o godz.16.30 - zapraszam na Spowiedź świętą.

 

·     W pierwszą sobotę miesiąca 03 sierpnia - Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, o godz.10.00.

 

·     W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca na Archidiecezję Warmińską - ryczałt od wszystkich zameldowanych Parafian. Bóg zapłać !

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom z Rokitnika : Elżbiecie Szumskiej, Marioli Gałązka i Lilli Maruszczak. Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Dziękuję Pani Annie Bekeszczuk za ofiarowane kwiaty ogrodowe do naszego kościoła. Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 03 sierpnia po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny : Lubomiła Anna Kaczorowska, Anna Maruszczak i Hanna Kaczorowska.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” lub obrazki.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 28.VII, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne,, Hosianum ” w Olsztynie. Bóg zapłać!

 

·     Wyrażam słowa podziękowania i wdzięczności Strażakom z OSP w Kiwitach : Piotrowi Kroczak, Bartoszowi Borsuk, Sebastianowi Dziadosz, Zbigniewowi Parzych i Sebastianowi Przybysz, za usunięcie kilku małych brzózek oraz chwastów, na wysokim murze naszego kościoła. Bóg zapłać!

 

·     Parafia nasza przekazała już 488 złotych na zakup środków transportu polskim misjonarzom, zebranych na tacę w ubiegłą niedzielę, z racji poświęcenia pojazdów i kierowców, a także wszystkich podróżujących. Serdeczne Bóg zapłać ; Dyplomy i Podziękowania z ubiegłych lat, są do wglądu w kruchcie naszego kościoła.

 

·     Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask, potrzebnych w codziennym życiu.

 

·     SZANOWNI PARAFIANIE ! W tym tygodniu kończymy już pierwszy etap układania kostką Pol-bruk alei głównej i bocznej na naszym Cmentarzu parafialnym w Kiwitach. Inwestycja będzie kontynuowana również w następnym roku, a nawet jeszcze w tym roku jesienią , jeżeli wszystkie rodziny uczciwie i solidarnie złożą ofiarę 100 złotych, także te, które nie mieszkają już na terenie naszej Parafii, ale mają groby swoich bliskich zmarłych, jak również i te które nie mają zmarłych na cmentarzu w Kiwitach, a mieszkają w naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać tym rodzinom, które już złożyły ofiary na ten szczytny cel. Można również wpłacać na konto parafialne numer 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Całkowity koszt pierwszego etapu prac na ten rok wyniesie 27 000,00 zł. Połowę kosztów należy uregulować już w tym tygodniu, a pozostałą część najpóźniej do końca sierpnia br. Bardzo proszę, aby nie czekać ze składką do kolędy. Za tydzień podam kwotę , jaka wpłynęła na to przedsięwzięcie.

 

·     Przekazuje słowa podziękowania Parafianom, za przynoszone na stół parafialny owoce i warzywa. Serdeczne Bóg zapłać!

 

 

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

                                    

<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>