<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

 

 

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku    

 

 

     Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego, czyli Święto Świętej Rodziny : Jezusa, Maryi i Józefa - 29 grudnia 2019 roku.

 Ogłoszenia duszpasterskie.

 

·     W dzisiejszą niedzielę 29 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny : Jezusa , Maryi i Józefa.  Taca w tym dniu, z racji V niedzieli miesiąca, jest przeznaczona, Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, jest to forma ryczałtu od każdego zameldowanego mieszkańca. Serdeczne Bóg zapłać !

 

·     We wtorek 31 grudnia , o godz.16.00 będzie modlitewne zakończenie Starego 2019 Roku.   Msza święta za wszystkich PARAFIAN, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, wezwania dziękczynno-przebłagalne za żywych i zmarłych,  Suplikacje, ,,Te Deum Laudamus ” i Eucharystyczne błogosławieństwo.  Bardzo serdecznie zapraszam.

 

·     UWAGA !  W środę 01 stycznia  w Imię Boże rozpoczniemy NOWY 2020 ROK.   Będzie to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi  i  53  Światowy Dzień Pokoju.   Msze święte w Nowy Rok na prośbę Parafian , będą sprawowane o godz.11.00  i  17.00.  Każdy wierzący katolik ma obowiązek w sumieniu uczestniczenia we Mszy świętej.

 

·     W I czwartek 02 stycznia obchodzimy wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

·     W  I piątek miesiąca 03 stycznia przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszego Imienia Jezus. Spowiedź święta od godz.15.30.

 

·     W I sobotę miesiąca 04 stycznia Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ”  w cenie 10 złotych podwójne świąteczne wydanie i  ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

 

·     Pragnę poinformować Szanownych Parafian, iż Międzygminny Zakład Kompleksowego Przerobu Odpadów Komunalnych Sękity Sp. z o.o.  z siedzibą w Bisztynku – Kolonia 14,  od 01 stycznia 2020 roku, podniósł opłatę dla naszej Parafii za wywóz odpadów z Cmentarza ze 189,64 . , za jeden pojemnik o powierzchni 1,1 m3  - do kwoty 231,66 zł. ( 22% ).  Jest to już czwarta podwyżka w ciągu 3,5 roku ( 117 % ),  po likwidacji ryczałtu, który wynosił kiedyś 3.000,00 złotych za cały rok, niezależnie od ilości wywiezionych pojemników.  Mimo to, składka w 2020 roku za wywóz nieczystości stałych od każdej rodziny i tych co mieszkają poza naszą Parafią, a mają groby swoich bliskich zmarłych na cmentarzu  w Kiwitach, nie wzrośnie  i pozostanie na tym samym poziomie , czyli 40 zł. - w skali roku, ale jest serdeczna prośba o uczciwe i solidarne potraktowanie tego moralnego obowiązku.

 

·     Bardzo dziękuję za troskę o naszą świątynię, za posprzątanie następującym rodzinom : Irenie Kapuścińskiej oraz Annie, Michałowi, Amelii i Lenie Mickiewicz.  Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 04 stycznia o godz.10.45, o nasz kościół zadbały rodziny : Danuta Stabulaniec oraz  Danuta i Justyna Kamłaj.

 

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po  nowe, pięknie wydane ,, Ziarno ” .

 

·     DRODZY  PARAFIANIE ! , w tym tygodniu, od czwartku 02 stycznia, rozpocznę w Imię Boże doroczną wizytę duszpasterską, zwana kolędą. Pragnę zanieść do Waszych domów i rodzin pokój i dobro oraz wspólną modlitwą umocnić wiarę, nadzieją i miłość, udzielając wszystkim domownikom kapłańskiego błogosławieństwa.  W każdej rodzinie oprócz tradycyjnego obrazka, zostawiam kalendarz katolicki dwustronicowy na nowy 2020 rok. W czasie kolędy można zamawiać intencje Mszy świętych, wnieść opłatę roczną na utrzymanie cmentarza, jak również przekazać drugą składkę na ułożenie kolejnych 300 m2  chodników nową kostką Pol-bruk na cmentarzu parafialnym, wiosną 2020 roku.

 

·     PLAN KOLĘDY  w 2020 roku :

- czwartek 02 stycznia, od godz.10.00 - Kiwity kolonie, kier. Połapin.

- piątek 03 stycznia, od godz.10.00 - Kiwity kolonie, kier. Trutnowo.

- sobota 04 stycznia, od godz.11.30 Kiwity wieś mieszkańcy domów  nr 44 i 45  oraz  Szkoły 63 ( 1-8 ).

- niedziela 05 stycznia, od godz. 13.00 Kobiela 38, 39, 44, 37, 43, 41 i 40 oraz Stoczek kolonie nr 13, 12, 11, 10 i 15 .

 

·     Uprzejmie proszę o przyjazd po mnie, już z góry bardzo serdecznie dziękuję .  Bóg zapłać !

 

·     Pragnę przekazać wszystkim Parafianom i Gościom, jak najserdeczniejsze noworoczne życzenia  błogosławieństwa Bożego i opieki Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.  Niech zagości w Waszych sercach i rodzinach : łaska zdrowia i święta wiara , a także miłość, radość, pokój i dobro.  Niech Bóg spełni w Nowym 2020 Roku, Wasze modlitwy oraz święte i godziwe pragnienia.  Szczęść Boże !

 

·         Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl

 

 

 

 

       <<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>